Title Image

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Fatimskiej

 

W dzisiejszą uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego wyznajemy wiarę, że Pan Jezus wstąpił do nieba, by przygotować dla nas miejsce i tam na nas wszystkich oczekuje.

 

Dzisiaj procesja ku czci św. Stanisława BM z Wawelu na Skałkę o godz. 9.00

 

Jutro rozpoczynają się modlitwy przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego połączone z nabożeństwem majowym, który odprawiamy w kościele o godz. 17.30.

 

We wtorek wspólny różaniec po mszy wieczornej,  w środę msza św. z nowenną do MBNP o godz. 18.00, w czwartek modlimy się przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II a w piątek zapraszamy na koronkę do Miłosierdzia Bożego.

 

W przyszłą niedzielę, w naszej parafii uroczystość I komunii św. na mszy św. o godz. 12.00. W związku z tym prosimy parafian, w miarę swoich możliwości o uczestnictwo w innych mszach świętych. Spowiedź dla dzieci i rodziców w sobotę od godz. 15.00 do 17.00. Prosimy rodziców o przygotowanie kościoła i otoczenia świątyni oraz okolicznościową dekorację.

 

Przypominamy, że każdy katolik, zgodnie z przykazaniami kościelnymi, powinien przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty, a w czasie wielkanocnym przyjąć Komunię św. Czas Komunii św. wielkanocnej kończy się w uroczystość Trójcy Świętej za dwa tygodnie.

 

Parafia nasza poszukuje nowego kościelnego. Zainteresowanych prosimy o kontakt z ks. proboszczem.

 

W czwartek po wieczornej mszy św. spotkanie, na plebanii Rady Parafialnej. Zapraszamy.

 

Za tydzień po wieczornej Mszy Świętej spotkanie wspólnoty Bliżej Boga w Oratorium Św. Michała. Temat: Objawienia prywatne w Kościele

 

Bóg zapłać za złożone, w ubiegłą niedzielę ofiary do puszek  na kwiaty i utrzymanie czystości w naszym kościele w wysokości 1.336,50 zł. Dziękujemy również rej. Zakliki za dar 660 zł. na ten cel. Za tydzień tradycyjna składka inwestycyjna z racji III niedzieli miesiąca.

 

Zbliża się coroczne spotkanie młodych na polach Lednickich. Chętnych do udziału prosimy o kontakt z Ks. Wojciechem

 

Już dziś przypominamy, że w ostatnim dniu miesiąca maja będziemy przeżywać  uroczystość Bożego Ciała z procesją eucharystyczną, która przejdzie ul. Hemara w stronę ul. Kurozwęckiego następnie w stronę szkoły,  ul. Wierzyńskiego, Myczkowskiego i powrót do kościoła. ul. Balicką. Prosimy parafian o zorganizowanie się w temacie przygotowania ołtarzy.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 14 V – (poniedziałek) św. Maciej (I w.), uczeń Pana Jezusa, wybrany do grona Apostołów, męczennik.
  • 16 V – ( środa) św. Andrzej Bobola (1591-1657), polski jezuita, misjonarz wśród prawosławnych, zamęczony przez kozaków, patron Polski.

 

 

Niech zmartwychwstały Pan obficie błogosławi z nieba solenizantom i jubilatom tego tygodnia.

 

 

< Powrót

 

0