Title Image

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

Zesłanie Ducha Świętego to pamiątka narodzin wspólnoty Kościoła. Apostołowie, umocnieni mocą z wysoka, wyszli z Wieczernika, aby dawać świadectwo o zmartwychwstałym Zbawicielu. Ich misja wciąż trwa i jest kontynuowana w Kościele.

 

Dzisiaj kończy się liturgiczny okres wielkanocny. Przypominamy, że czas Komunii św. wielkanocnej jest liczony od Środy Popielcowej do uroczystości Trójcy Przenajświętszej, która przypada w przyszłą niedzielę.

 

Dzisiaj również uroczystość I komunii św. na mszy św. o godz. 12.00. Polecamy modlitwie parafian dzieci, rodziców i ich bliskich. Biały tydzień dla dzieci komunijnych od jutra na mszy św. o godz. 18.00 poprzedzony nabożeństwem majowym o godz. 17.30. Jutro czcimy Maryję jako Matkę Kościoła.

 

We wtorek, po mszy wieczornej wspólny różaniec,  w środę msza św. z nowenną do MBNP o godz. 18.00, w czwartek modlimy się przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II a w piątek zapraszamy na koronkę do Miłosierdzia Bożego.

 

W czwartek przypada obchodzone od 5 lat w Polsce święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

 

W sobotę wspominając w liturgii św. Filipa Nereusza (1515-1595) zapraszamy wszystkich do modlitwy w Dniu Matki. Żyjącym mamom chcemy wypraszać obfitość Bożych łask, a zmarłym radość wieczną.

 

Parafia nasza poszukuje nowego kościelnego. Zainteresowanych prosimy o kontakt z ks. proboszczem.

 

Ostatniego maja przypadnie uroczystość Bożego Ciała z tradycyjną procesją, która wyruszy po mszy św. z godz. 10.30.

Prosimy o przygotowanie:

Ołtarza I przy zbiegu ul. Hemara i ul. Kurozwęckiego – mieszkańców rej. ul. Hemara, I i II ul. Kurozwęckiego, rej. Cmentarza i ul. Brzezińskiego.

Ołtarza II przy skrzyżowaniu ul. Wierzyńskiego i ul. Myczkowskiego – mieszkańców rej. ul. Wierzyńskiego, Myczkowskiego, Łupaszki, i rej. Rząski.

Ołtarza III przy zbiegu ul. Balickiej i ul. Zakliki – mieszkańców rej. Zakliki, Dolińskiego, Centrum, Darowskiego i I rej. ul. Balickiej.

Ołtarza IV w parku przy figurze Matki Bożej – mieszkańców rej. Na Nowinach i ul. Długoszowskiego, ul. Balickiej, Godlewskiego, II rej ul. Balickiej oraz Podkamycze.

Po zakończonej procesji będzie odprawiona msza św. (ok. 12.45).

 

Dzisiaj po wieczornej mszy św. spotkanie wspólnoty Bliżej Boga w Oratorium Św. Michała. Temat: „Objawienia prywatne w Kościele” a w środę o godz. 19.15 w salce za chórem mężczyźni Świętego Józefa zapraszają na spotkanie. Temat spotkania: „Pismo Święte”

 

Bóg zapłać za dzisiejszą składkę inwestycyjną z racji III niedzieli miesiąca.

 

Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 138 wraz z rodzicami zaprasza na Festyn Szkolny, który odbędzie się w dniu 27 maja w godz. 13.00 -18.00 na terenie szkoły przy ul. Wierzyńskiego 3. W programie między innymi konkursy, występy, zabawy dla rodziców z dziećmi, bufet, kawiarenka.

 

 

Niech zmartwychwstały Chrystus zsyła dary Ducha Świętego
na jubilatów i solenizantów rozpoczynającego się tygodnia.

 

< Powrót

 

0