Title Image

Procesja na Boże Ciało 2018

W czwartek, w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, będziemy oddawać cześć i uwielbienie Jezusowi obecnemu pod postaciami eucharystycznymi. Po Mszy Świętej o godz. 10.30 wyjdziemy w procesji na ulice naszej miejscowości, aby zanosić błogosławieństwo Pana Jezusa obecnego pod postacią chleba do naszych domów, miejsc nauki i pracy.

 

Prosimy o udekorowanie naszych domów i trasy procesji. Do uczestnictwa w procesji serdecznie zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatków, chłopców do z dzwoneczkami w strojach regionalnych, dzieci pierwszokomunijne w strojach, młodzież i starszych do feretronów i sztandarów, Róże Różańcowe, Służbę Liturgiczną Ołtarza, panów do baldachimu, panów z Rady Parafialnej i Akcji Katolickiej do pomocy policji przy zabezpieczeniu trasy procesji.

 

Czynny udział w procesji Bożego Ciała w atmosferze modlitwy jest publicznym wyznaniem naszej wiary. „Do każdego więc, który się przyzna do Mnie przed ludźmi, przyznam się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie” – powiedział Pan Jezus. Po zakończonej procesji będzie odprawiona msza św. (ok. 12.45).

 

Mapka

Prosimy mieszkańców poszczególnych rejonów o przygotowanie ołtarzy:

  • Ołtarza I przy zbiegu ul. Hemara i ul. Kurozwęckiego – mieszkańców rej. ul. Hemara, I i II ul. Kurozwęckiego, rej. Cmentarza i ul. Brzezińskiego.
  • Ołtarza II przy skrzyżowaniu ul. Wierzyńskiego i ul. Myczkowskiego (jak w roku ubiegłym) – mieszkańców rej. ul. Wierzyńskiego, Myczkowskiego, Łupaszki, i rej. Rząski.
  • Ołtarza III przy zbiegu ul. Balickiej i ul. Zakliki (jak w roku ubiegłym) – mieszkańców rej. Zakliki, Dolińskiego, Centrum, Darowskiego i I rej. ul. Balickiej.
  • Ołtarza IV w parku przy figurze Matki Bożej – mieszkańców rej. Na Nowinach i ul. Długoszowskiego, ul. Balickiej, Godlewskiego, II rej ul. Balickiej oraz Podkamycze.

 

Od uroczystości Bożego Ciała rozpoczynają się dni eucharystyczne w naszej parafii, tzw. oktawa Bożego Ciała. Codziennie będziemy oddawać chwałę i dziękować Jezusowi za Jego obecność wśród nas podczas procesji eucharystycznej o godz. 17.30, po której będzie sprawowana Msza Święta.

1