Title Image

DZIEWIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

Pan Jezus przypomina nam dzisiaj prawdę, że to szabat został ustanowiony dla człowieka, a nie człowiek dla szabatu. Każdy dzień święty ma pomóc człowiekowi najpierw w poznaniu i przybliżeniu się do Pana Boga, a następnie w jego osobistym i wspólnotowym rozwoju. Nie powinien być on traktowany jako czas bezczynności i lenistwa czy też jako czas nadmiernego zabiegania o posiadanie dóbr materialnych, ale jako dzień poświęcony Panu Bogu.

 

Z racji pierwszej niedzieli miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu a po mszy św. o godz. 9.00 zmianka różańcowa i możliwość skorzystania z biblioteki parafialnej.

 

Dzisiaj przeżywamy ustanowiony kilka lat temu w Kościele w Polsce Dzień Dziękczynienia. Dziękujemy Bożej Opatrzności za opiekę nad naszym narodem.

 

Składamy serdeczne podziękowania za udział w liturgii i procesji Bożego Ciała, za przygotowanie ołtarzy, niesienie sztandarów, feretronów, udekorowanie domów i trasy procesji. Dziękujemy rodzicom i dzieciom pierwszokomunijnym, dziewczynkom za sypanie kwiatów i chłopcom za dzwonienie. Dziękujemy młodzieży i starszym, szczególnie tym, którzy ubrani byli w tradycyjne stroje regionalne. Dziękujemy Różom Różańcowy, Służbie Liturgicznej Ołtarza, kościelnym, asyście do baldachimu, panu organiście, kapeli p. Józefa. Dziękujemy za zabezpieczenie trasy procesji służbą mundurowym: policji, straży miejskiej, za pomoc panom z Akcji Katolickiej i Rady Parafialnej. Bóg zapłać wszystkim za wspólne wyznanie wiary w Jezus Eucharystycznego.

 

We wtorek zapraszamy na wspólny różaniec po mszy św. wieczornej, w środę msza z nowenną do MBNP o godz. 18.00. W czwartek jako pierwszy miesiąca modlimy się za kapłanów i nowe powołania kapłańskie i zakonne. W tym dniu, na zakończenie oktawy poświęcimy wianki.

 

Do czwartku trwamy w tradycyjnej oktawie Bożego Ciała. Procesja Eucharystyczna wokół kościoła połączona z nabożeństwem o godz. 17.30. Zapraszamy.

 

Wyjątkowo w piątek o godz. 19.00 mają swoje ostatnie spotkanie przed wakacjami kandydaci do bierzmowania z klasy szóstej. Zapraszam

 

W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Ze względu na uroczystość nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

W sobotę będziemy wspominać Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny, niepodzielnie zjednoczone z Sercem Jej Syna.

 

 

 

Wszystkim jubilatom i solenizantom rozpoczynającego się tygodnia
życzymy Bożego błogosławieństwa.

 

 

 

< Powrót

 

0