Title Image

DZIESIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

Przyszliśmy na Mszę Świętą, by usłyszeć słowo Boże i by wspólnie się modlić. Pan Jezus powiedział do nas: „Oto maja matka i moi bracia. Bo kto pełni wolę Bożą, ten Mi jest bratem, siostrą i matką”. Musimy jeszcze bardziej starać się pełnić Jego wolę.

 

W poniedziałek 11.06. zapraszamy na Mszę św. i modlitwę jubileuszową o godz. 18.00 w intencji naszej Ojczyzny

 

We wtorek zapraszamy na wspólny różaniec po mszy św. wieczornej, po różańcu zebrania Akcji Katolickiej. W środę msza z kazaniem katechizmowym i nowenną do MBNP o godz. 18.00. W czwartek po mszy wieczornej litania do św. Jana Pawła II a w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia.

 

W czwartek o godz. 19.00 spotkanie modlitewne kandydatów do bierzmowania z klas 7SP i 2 gimnazjum z rodzicami w kościele.

 

W czerwcu oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, które tak bardzo nas umiłowało. Zapraszamy na codzienne nabożeństwo z litanią do Serca Jezusowego o godz. 17.30.

 

Dzisiaj odpust ku czci św. Antoniego w Bronowicach a w środę w Rząsce. W naszym kościele uroczystość odpustową będziemy przeżywać w niedzielę 24 czerwca.

 

Nasza parafia została zaproszona na nocną Adorację z 14 na 15.06. (czwartek) do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Adoracja trwa od godz. 21.00 do 6.00. Spróbujmy włączyć się w tę sztafetę modlitwy.

 

Za tydzień III niedziela miesiąca i składka inwestycyjna, za którą już dziś dziękujemy. W tym dniu przypada również  17. rocznica poświecenia (konsekracja)  naszego kościoła przez ks. kard. F. Macharskiego.

 

Spotkanie wspólnoty Bliżej Boga za tydzień w niedziele po Mszy Świętej wieczornej.

 

Mężczyźni Świętego Józefa zapraszają na spotkanie w środę 13.06, o godz. 19.15 w salce za chórem. Temat spotkania: „Święta Tradycja”.

 

23 czerwca (sobota) po raz drugi na Jasnej Górze spotkają się polscy mężczyźni. Spotkanie pod hasłem „Męskie Oblężenie Jasnej Góry” będzie okazją wspólnego przeżycia Dnia Ojca u Najświętszej Matki. Szczegóły na plakacie a zapisy dzisiaj po każdej mszy św. w zakrystii.

 

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 11 VI (poniedziałek) – św. Barnaba (I w.), uczeń Pana Jezusa, towarzysz wypraw misyjnych św. Pawła, nazywany apostołem.
  • 12 VI (wtorek) – błogosławieni męczennicy II wojny światowej Piotr Dańkowski, prezbiter, patron kleryków i kapłanów Archidiecezji Krakowskie i Towarzysze
  • 13 VI (środa) – św. Antoni z Padwy (1195-1231), portugalski franciszkanin, wybitny kaznodzieja i misjonarz, ogłoszony Doktorem Kościoła.
  • 14 VI (czwartek) – bł. Michał Kozal (1893-1943), wychowawca kleryków, biskup pomocniczy gnieźnieński, męczennik II wojny światowej.

 

 

 

Niech Pan Jezus obficie wylewa swoje łaski
na solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia.

 

 

 

< Powrót

 

0