Title Image

JEDENASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

Św. Brat Albert Chmielowski, zakonnik

Dzisiaj  przypada 17. rocznica poświecenia naszego kościoła przez ks. kard. F. Macharskiego.  Dziękujmy Bogu i ludziom za ten widzialny dom modlitwy
i spotkania z Bogiem. Z racji III niedzieli miesiąca składka inwestycyjna, za którą składamy Bóg zapłać. Dzisiaj również spotkanie wspólnoty Bliżej Boga po mszy św. wieczornej.

 

Zachęcamy do codziennej wspólnej modlitwy do NSPJ podczas nabożeństwa o godz. 17.30.

 

W poniedziałek po mszy wieczornej spotkanie biblijne z ks. prof. Romanem Bogaczem.

 

We wtorek zapraszamy na wspólny różaniec po mszy św. wieczornej. W środę msza z kazaniem katechizmowym i nowenną do MBNP o godz. 18.00. W czwartek wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, po mszy wieczornej litania do św. Jana Pawła II a w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia.

 

Nasza parafia została zaproszona na pielgrzymkę do Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie w dniu 22.06 (piątek). Nabożeństwo rozpocznie się mszą św. o godz. 17.00 po której procesja światła z modlitwą różańcową. W tym miejscu dziękujemy tym parafianom, którzy uczestniczyli w nocnej adoracji Jezusa w Łagiewnikach.

 

W sobotę przypada Dzień Ojca. Będziemy modlić się podczas mszy św. w intencjach naszych ojców. Dla żyjących będziemy wypraszać obfite Boże błogosławieństwo, a dla zmarłych wieczny pokój w królestwie Bożym. Również w sobotę po raz drugi na Jasnej Górze spotkają się polscy mężczyźni. Spotkanie pod hasłem „Męskie Oblężenie Jasnej Góry” będzie okazją wspólnego przeżycia Dnia Ojca u Najświętszej Matki. Więcej szczegółów na plakacie.

 

Za tydzień uroczystość ku czci M.B. Nieustającej Pomocy. Sumę odpustową o godz. 12.00 odprawi ks. prałat Tadeusz Dziedzic – dyrektor Archidiecezjalny Papieskich Dzieł Misyjnych a  kazanie wygłosi
o. dr hab. Stanisław Bafia CSSR (redemptorysta). Serdecznie prosimy o zorganizowanie liturgicznej oprawy odpustu. Bardzo mile widziane stroje krakowskie dzieci, młodzieży i starszych.

 

Akcja Katolicka i Rada Parafialna serdecznie zapraszają wszystkich Parafian i gości na agapę po mszy św. odpustowej – w parku przykościelnym. Spotkanie przy kawie z pysznym ciasteczkiem i kapelą oraz balonikami dla dzieci. Panie są proszone o upieczenie i przynoszenie ciasta do oratorium w sobotę o 19.00 po mszy św. oraz w niedzielę  od 9.00 do 11.00. Parking przy kościele w niedzielę odpustową będzie nieczynny za co przepraszamy kierowców.

 

Parafia dziękuje panu Jerzemu Brzoskwinie za kilku miesięczną służbę kościelnego. Obecnie do tej posługi zgłosił się i przygotowuje pan Zbigniew Klimek.

 

W miniony piątek zostały zamontowane w bocznych ołtarzach relikwiaria projektu p. Macieja Kauczyńskiego z Pracowni Sztuki Sakralnej w Krakowa a wykonane przez Pracownię Brązowniczą Stanisława Czajki z Przemyśla. Poświęcenie na sumie odpustowej w przyszłą niedzielę.

 

Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy obfitość łask Serca Jezusowego.

 

 

< Powrót

 

0