Title Image

DWUNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

Dzisiaj  przypada Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela a w naszej parafii uroczystość odpustowa. Sumę odpustową o godz. 12.00 ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy odprawi ks. prałat Tadeusz Dziedzic – dyrektor Papieskich Dzieł Misyjnych. Słowo Boże na Mszach Św. głosi o. dr hab. Stanisław Bafia CSSR (redemptorysta), kapłanom składamy serdeczne podziękowania.  We sumie odpustowej będzie uczestniczył również chór „Schola Cantorum Mydlnicensis” oraz kapela z Bronowic.

 

Na sumie zostaną poświęcone relikwiaria na relikwie Krzyża Świętego oraz św. Jana Pawła II (projektu p. Macieja Kauczyńskiego z Pracowni Sztuki Sakralnej w Krakowa a wykonane przez Pracownię Brązowniczą p. Stanisława Czajki z Przemyśla). Składamy gorące podziękowania darczyńcom: Państwu Grzegorzowi i Dominice Floryańskim; Państwu Krzysztofowi i Paulinie Floryańskim oraz głowie rodu p. Czesławowi Floryańskiemu, dzięki któremu otwarte i hojne serca dzieci znalazły swój konkretny wyraz w naszym kościele.

 

Po procesji eucharystycznej wokół kościoła, z racji święta naszej parafii zapraszamy wszystkich parafian i gości, w imieniu Akcji Katolickiej i Rady Parafialnej na agapę – parking za kościołem.

 

W środę 27.06, w liturgiczne wspomnienie MB Nieustającej Pomocy zapraszamy na Msze Św. o godz. 7.00, 9.00 i 18.00 połączoną z nowenną.

 

W piątek, w uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, naszymi modlitwami będziemy wspierać osobę i dzieła Ojca Świętego. Msze Święte o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Ze względu na uroczystość liturgiczną w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

Na ostatnie nabożeństwa czerwcowe ku czci N. Serca Pana Jezusa zapraszamy codziennie o godz. 17.30.

 

We wtorek zapraszamy na ostatni przed wakacjami wspólny różaniec po mszy św. wieczornej. W czwartek wspomnienie św. Ireneusza, biskupa Lyonu w Galii, pisarza chrześcijańskiego i obrońcy wiary, męczennika, po mszy wieczornej litania do św. Jana Pawła II a w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia.

 

Mężczyźni Świętego Józefa zapraszają na ostatnie spotkanie przed przerwą wakacyjną, w środę 27.06.
o godz. 19.15 do salki za chórem. Temat spotkania: „Urząd Nauczycielski Kościoła”.

 

Bóg zapłać tym parafianom, którzy uczestniczyli w piątkowej modlitwie w sanktuarium św. Jana Pawła II.

 

W przyszłą niedzielę po Mszy św. z godz. 9.00 zmianka Różańcowa. Od 2 lipca (poniedziałek) porządek Mszy wakacyjny. (W poniedziałek, środę, piątek i sobotę Msza Św. o godz. 18.00 wtorek i czwartek o godz. 7.00. Kancelaria czynna w danym dniu po odprawionej Mszy Św. W I piątek i I sobotę msza rano o 7.00 i popołudniu o 18.00. Msze w niedzielę bez zmian).

 

 

Solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia polecamy szczególnej opiece św. Jana Chrzciciela. Wszystkim, którzy niebawem wyruszą na wakacje, chcemy życzyć, aby wakacje i urlopy był miłym wypoczynkiem, ale też czasem pełnym dobra i duchowego wzrostu.
Pamiętajmy, że nie ma wakacji od modlitwy, Mszy Św. niedzielnej czy też pięknego, uczciwego i chrześcijańskiego postępowania.

Szczęść Boże !!!

 

< Powrót

 

0