Title Image

TRZYNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

Z racji pierwszej niedziela miesiąca adoracja Najśw. Sakramentu a po Mszy Św. o godz. 9.00 zmianka różańcowa i możliwość skorzystania z biblioteki parafialnej. Zapraszamy

 

Tydzień temu przeżywaliśmy odpust ku czci MB Nieustającej Pomocy. W tym miejscu dziękujemy ks. Wojciechowi za przygotowanie liturgii. Dziękujemy Chórowi „Scholi Cantorum Mydlnicensis”, Kapeli z Bronowic, Panu organiście, Panom kościelnym oraz całej służbie liturgicznej ołtarza i asyście  przy Najśw. Sakramencie.  Bóg zapałać dzieciom i starszym niosącym feretrony i sztandary oraz baldachim. Dziękujemy Parafialnemu Oddziałowi Akcji Katolickiej, Radzie Parafialnej, Wspólnocie „Bliżej Boga” i Różom Różańcowym za włożony trud w przygotowanie agapy. Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali ciasta. Dziękujemy Pani Halinie Dudek i tym, którzy pomagali w przygotowaniu obiadu dla kapłanów. Wszystkim, którzy poproszeni zostali do pomocy i chętnie pomagali oraz tym, którzy odpowiedzieli za zaproszenie do świętowania i udziału w agapie – Bóg zapłać.

 

Od 2 lipca (poniedziałek) porządek Mszy wakacyjny. I tak: w poniedziałek, środę, piątek i sobotę Msza Św. o godz. 18.00 wtorek i czwartek o godz. 7.00. Kancelaria czynna w danym dniu po odprawionej Mszy Św. W I piątek i I sobotę Msza Św. rano o 7.00 i popołudniu o 18.00. Msze w niedzielę, w tym roku jeszcze bez zmian.

 

W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Możliwość spowiedzi pół godziny przed Mszą Św. Dodatkowo w I piątek od 17.00.

 

W piątek przypada patronalne święto chorych w Polsce i Apostolstwa Chorych. Jest to dawne wspomnienie Matki Bożej Uzdrowienia Chorych. Pamiętajmy o trosce i modlitwie za chorych.

 

Do chorych z posługą sakramentalną kapłani udadzą się w I piątek i w I sobotę od godz. 8.30.

 

W I sobotę na porannej Mszy Św. modlimy się za małżeństwa o dar potomstwa i za matki w stanie błogosławionym a o godz. 18.00 Msza Św. i procesja różańcowa z racji nabożeństwa fatimskiego.

 

Lipiec w dawnej tradycji Kościoła poświęcony był czci Przenajświętszej Krwi naszego Zbawiciela. Zachęcamy do indywidualnego odmawiania Litanii do Najdroższej Krwi Chrystusa Pana.

 

W Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła zostały poświęcone nowe figury, które umieszczono na słupach bramy wjazdowej na teren kościelny,  w miejsce dotychczasowych, uszkodzonych betonowych odlewów. Nowe figury św. Piotra i Pawła zostały wykonane z  żywicy zmieszanej z mączką marmurową i zbrojone włóknem szklanym, dzięki czemu są odporne na działanie czynników atmosferycznych. Ich trwałość, jak podaje producent określa się na kilkadziesiąt lat bez dodatkowych zabiegów konserwatorskich. Figury wykonała Podkarpacka Pracownia Rzeźbiarsko-Odlewnicza pana Józefa Siwonia „ARKADA”.

 

Bóg zapłać pewnemu małżeństwu za ufundowanie metrowej figury św. Michała do oratorium.

 

Trwają zapisy na pieszą pielgrzymkę Krakowską na Jasną Górę. Chętnych zapraszamy do zakrystii

 

Z kalendarza liturgicznego:

  • 3 VII (wtorek) – święto św. Tomasza (I w.), Apostoła, świadka Zmartwychwstałego w Indiach.
  • 4 VII (środa) – w naszej archidiecezji rocznica poświęcenia Bazyliki Metropolitalnej w Krakowie
  • 6 VII (piątek) – wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej (1863-1922), polskiej zakonnicy wspierającej misje w Afryce.

 

Niech Zbawiciel obficie błogosławi jubilatom i solenizantom  w rozpoczynającym się tygodniu

 

 

< Powrót

 

0