Title Image

CZTERNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

Wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera

 

Pan Jezus przyznaje się do swojej rodziny, do swojego pochodzenia, swojego miasta i chociaż nie jest dobrze rozumiany, to jednak nie wypiera się swoich ziemskich korzeni. Swojej historii nikt nie może zmienić, ale można jej nadać nowy, piękniejszy bieg. Uczmy się od Pana Jezusa, nie zapominając o tym, co było, i nie zrażając się przeciwnościami, budować własną drogę realizowania powołania do szczęścia przekraczającego ziemski wymiar.

 

W środę zapraszamy na mszę św. o godz. 18.00 i modlitwy w intencji naszej Ojczyzny z racji 11 dnia miesiąca.

 

Wszystkich wybierających się na letni wypoczynek w kraju czy za granicę zachęcamy do wcześniejszego poszukania kościoła, w którym możemy uczestniczyć w niedzielnej Mszy Świętej.

 

Trwają zapisy w zakrystii na pieszą pielgrzymkę Krakowską na Jasną Górę. Zapraszamy

 

Przypominamy o porządku odprawiania Mszy świętych w tygodniach wakacyjnych. Poniedziałek, środa, piątek i sobota Msza św. o godz. 18.00 wtorek i czwartek o godz. 7.00. Kancelaria czynna w danym dniu po odprawionej Mszy św.

 

Za tydzień trzecia niedziela miesiąca ze składką inwestycyjną, za którą już dzisiaj dziękujemy.

 

 

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 

  • 11 VII (środa) – św. Benedykt (ok. 480-547), ojciec monastycyzmu zachodniego, założyciel i opat klasztoru Monte Cassino, patron Europy.
  • 12 VII (czwartek) – św. Brunon Bonifacy z Kwerfurtu (974-1009), niemiecki biskup misyjny, przyjaciel Polski, męczennik.
  • 13 VII (piątek) – święci Andrzej Świerad i Benedykt (X-XI w.), polscy asceci, pustelnicy.

 

 

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy
Bożego błogosławieństwa i życzliwości ze strony najbliższych.

 

 

< Powrót

 

0