Title Image

SZESNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

Święto św. Marii Magdaleny

Pan Jezus przypomina swoim uczniom o obowiązku odpoczynku po pracy. Gdy jednak wielki tłum znowu gromadzi się przy nich, Jezus od razu zaczyna nauczać. Odpoczynek jest konieczny do nabrania sił do dalszej pracy. Pobyt na urlopie nie zwalnia nas nigdy od czynienia dobra, jeżeli tylko nadarza się ku temu sposobność.

 

Dzisiaj po każdej mszy św. poświęcenie samochodów. Módlmy się za kierowców i podróżujących i odmawiajmy modlitwę przed każdą podróżą. Możemy też włączyć się w akcję Św. Krzysztofa – 1gr za 1km na środki transportu dla misjonarzy oraz twoje podziękowanie za szczęśliwe podróże.

 

W środę msza św. z kazaniem katechizmowym i nowenną do MBNP o godz. 18.00. Zapraszamy

 

W czwartek wspominamy rodziców Najświętszej Maryi Panny: Joachima i Annę. Byli oni dziadkami Pana Jezusa, dlatego zachęcamy w tym dniu do serdecznej modlitwy za naszych dziadków: żyjącym wypraszajmy Boże błogosławieństwo, a zmarłym – wieczne szczęście w niebie.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 

  • 23 VII (poniedziałek) – św. Brygida (1303-1373), szwedzka mistyczka, patronka Europy.
  • 24 VII (wtorek) – św. Kinga (1234-1292), polska księżna, a następnie klaryska w Starym Sączu.
  • 25 VII (środa) – św. Jakub Większy (I w.), pierwszy męczennik wśród Apostołów, patron Hiszpanii oraz św. Krzysztof patron kierowców i podróżujących.
  • 26 VII (czwartek) – święci Joachim i Anna, rodzice Najświętszej Maryi Panny.

 

 

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy samych radosnych i spokojnych dni.

 

 

Bożemu miłosierdziu polecajmy zmarłego parafianina śp. Jana Lewandowskiego, za którego msza św. pogrzebowa będzie odprawiona w poniedziałek o godz. 12.00 (poprzedzona modlitwą różańcową).

 

 

 

< Powrót

 

0