Title Image

SIEDEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

Pan Jezus zawsze dostrzega potrzeby tych, którzy do Niego przychodzą. Chojną ręką karmi głodnych, ale nakazuje uczniom pozbierać ułomki, aby nic się nie zmarnowało. Zachęca nas, abyśmy nie marnowali żywności, którą możemy dzielić się z głodnymi. Mamy wspólnie dbać o dobre wykorzystanie Bożych darów.

 

W środę rozpoczyna się sierpień, w którym wspominamy wiele ważnych dla Polski dat historycznych. Od wielu lat jesteśmy zachęcani do szczególnej wstrzemięźliwości od alkoholu w tym miesiącu. Uczyńmy to i w tym roku, abyśmy poprzez nasze wyrzeczenie przyczyniali się do wyzwolenia wielu naszych rodaków z nałogu.

 

W czwartek, 2 sierpnia przypada wspomnienie Matki Bożej Anielskiej i związany z nim odpust Parcjunkuli. Jest to wyjątkowy przywilej uproszony przez św. Franciszka z Asyżu, aby każdy, kto w tym dniu nawiedzi kościół parafialny i spełni zwykłe warunki odpustu, to znaczy: przyjmie Komunię św. oraz wzbudzi pragnienie uwolnienia się od wszystkich grzechów i pomodli się w intencjach Ojca Świętego, otrzyma odpust zupełny. Kościół można nawiedzić już w środę wieczorem.

 

W pierwszy czwartek miesiąca podczas Mszy Świętej o godz. 7.00 będziemy modlić się o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne, oraz za duszę ks. kard. Franciszka Macharskiego w rocznicę śmierci (2016r.)

 

W pierwszy piątek miesiąca możemy skorzystać z sakramentu pojednania od godz. 17.00. Zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy. Przypominamy, że zasadniczo spowiedź jest w tygodniu pół godziny przed mszą św.

 

W pierwszą sobotę miesiąca uczcimy Niepokalane Serce Maryi. Na porannej mszy św. będziemy się modlić za małżeństwa o dar potomstwa i o szczęśliwe rozwiązanie i bł. Boże dla matek i ojców, a o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo fatimskie.

 

Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy w I piątek i I sobotę od godz. 8.30. Prosimy by bliscy  poinformowali kapłana, jeśli chory jest nieobecny w domu, można to uczynić dzwoniąc na plebanię.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 31 VII (wtorek) – św. Ignacy z Loyoli (1491-1556), hiszpański rycerz, założyciel zakonu jezuitów.
  • 1 VIII (środa) – św. Alfons Maria Liguori (1696-1787), włoski kapłan, założyciel zgromadzenia redemptorystów.
  • 4 VIII (sobota) – św. Jan Maria Vianney (1786-1859), francuski kapłan, gorliwy spowiednik, patron proboszczów.

 

 

Jubilatom i solenizantom życzymy obfitych Bożych darów.

 

 

 

< Powrót

 

0