Title Image

OSIEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

Pan Jezus, dając głodnym ludziom chleb, jednocześnie wprowadza ich w tajemnicę chleba życia. On chce nam dać najlepszy pokarm: swoje Ciało wzmacniające nas na drodze do nieba. Jak  najczęściej starajmy się rozbudzić w sobie pragnienie przyjmowania tego wyjątkowego pokarmu.

 

Z racji pierwszej niedzieli miesiąca adoracja Najśw. Sakramentu a po mszy św. o godz. 9.00 zmianka różańcowa oraz możliwość skorzystania z parafialnej biblioteki.

 

Jutro będziemy świętować tajemnicę Przemienienia Pańskiego.

 

11 sierpnia tj. sobota zapraszamy na godz.18.00 na modlitwę w intencji naszej Ojczyzny w ramach jubileuszu odzyskania Niepodległości.

 

W sierpniu wielu wiernych bierze udział w pieszych pielgrzymkach na Jasną Górę i do innych sanktuariów. W codziennej modlitwie będziemy duchowo łączyć się z pielgrzymami, którzy zaniosą także nasze intencje do domu naszej wspólnej Matki Maryi.

 

Dziękujemy kierowcom oraz wszystkim użytkownikom dróg za włączenie się w akcję Św. Krzysztofa – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na środki transportu dla polskich misjonarzy. Na ten cel przekazano 1.740 zł. Bóg zapłać.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 

  • 8 VIII (środa) – św. Dominik (ok. 1170-1221), hiszpański kapłan, założyciel Zakonu Kaznodziejskiego – dominikanów.
  • 9 VIII (czwartek) – św. Teresa Benedykta od KrzyżaEdyta Stein (1891-1942), nawrócona filozof żydowska, karmelitanka, zamordowana w Auschwitz, patronka Europy.
  • 10 VIII (piątek) – św. Wawrzyniec (III w.), rzymski diakon, opiekun ubogich, męczennik.
  • 11 VIII (sobota) – św. Klara (1193-1253), Włoszka, naśladowczyni św. Franciszka z Asyżu, założycielka zakonu klarysek.

 

 

Opiece Matki Bożej polecamy solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia.

 

 

< Powrót

 

0