Title Image

NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY CZĘSTOCHOWSKIEJ

Uroczystość Matki Bożej Jasnogórskiej, czczonej jako Królowa Polski i główna patronka naszego narodu, skłania nasze serca ku jeszcze większemu zawierzeniu Jej naszych losów. Wsłuchani w słowa Maryi: uczyńcie wszystko, co wam mówi mój Syn, starajmy się wiernie wypełnić Jej wskazania.

 

W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Na porannej Mszy Św. modlimy się za małżeństwa o dar potomstwa i za matki w stanie błogosławionym a o godz. 18.00 Msza Św. i procesja różańcowa z racji nabożeństwa fatimskiego.

 

Odwiedziny chorych w I sobotę od godz. 8.30.

 

Dnia 1 września wspominamy 79. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Będziemy się modlić o pokój na świecie oraz za wszystkie ofiary wojny.

 

Za tydzień w niedzielę zapraszamy kandydatów do bierzmowania z klas 8 SP i gimnazjum na Msze Świętą o godz. 18.00 i Uwielbienie.

 

Dziękujemy za składkę inwestycyjną z III niedzieli miesiąca w wysokości 5.671zł. i 20 euro na modernizację drogi przez park. Dotychczas zostało wykonane: odwodnienie i utwardzenie drogi oraz wyrównanie terenu. Przewidziany koszt położenia kostki to ok. 60 tys. złotych. A cała inwestycja wacha się w granicach ok. stu tysięcy złotych.

 

Kończy się czas letnich wakacji dla dzieci i młodzieży. Od pierwszego poniedziałku września (3. 09) powracamy do stałych godzin Eucharystii w tygodniu, tj. o godz. 7.00 i 18.00.

 

Msza Święta na rozpoczęcie roku szkolnego w poniedziałek 3 września o godz. 8.00. O godz. 9.00 uroczystość w szkole.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 27 VIII (poniedziałek) – św. Monika (ok. 332-387), przez wiele lat modlitwy wprosiła nawrócenie swego syna, św. Augustyna.
  • 28 VIII ( wtorek) – św. Augustyn (354-430), nawrócony w 33. roku życia, późniejszy biskup i jeden z wielkich Ojców Kościoła zachodniego.
  • 29 VIII (środa) – św. Jan Chrzciciel, ostatni prorok Starego Testamentu i męczennik prawdy o nierozerwalności małżeństwa.

 

 

Opiece Maryi powierzamy solenizantów i jubilatów tego tygodnia.

 

 

 

< Powrót

 

0