Title Image

Spotkanie Parafialnego Oddziału AK w dniu 4.09.2018r

Członkowie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej po wakacyjnej przerwie wrócili do comiesięcznych spotkań. Dzisiejsze spotkanie poprzedzili udziałem w wieczornej mszy św. oraz odmówieniem modlitwy różańcowej, która prowadzona jest przez parafian w każdy wtorek.

 

Ksiądz Proboszcz Asystent Kościelny Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej rozpoczął spotkanie krótką modlitwą. Następnie poinformował członków AK o zbliżającej się wizytacji kanonicznej ks. Biskupa Jana Szkodonia w naszej parafii w dn.23.09.br. Wizytacja obejmuje całościowo działalność parafii w wymiarze duchowym i gospodarczym. Przy tej okazji Duszpasterz spotyka się z chorymi, rodzinami, Radą Parafialną, wspólnotami działającymi przy parafii. Dokonuje również przeglądu spraw gospodarczych. Wizytacja to szczególny czas łaski dla parafii.

 

W dniu 16.09 (niedziela) na mszy św. o godz. 12 Siostry Norbertanki przybliżą parafianom postać Bł. Bronisławy i nastąpi uroczystość przeniesieniu relikwii Bł. Bronisławy, które są w naszej świątyni, do nowego Relikwiarium.

 

Wypełniając Kalendarium założone na 2018r. w najbliższym okresie Parafialny Oddział Akcji Katolickiej będzie uczestniczył w następujących wydarzeniach:
11.09.br Członkowie AK będą uczestniczyć w oprawie liturgicznej mszy św. za Ojczyznę. Czytanie Elżbieta Sowa, modlitwa wiernych – Halina Klimek, śpiew Beata Paśko, modlitwa na koniec mszy św. Anna Kotek.

 

* 16.09.br Członkowie AK udadzą się na XXVI Pielgrzymkę Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Kalwarii Zebrzydowskiej, gdzie Droga Krzyżowa od kaplicy „Piłata” rozpocznie się o godz. 9.00 a Msza św. przy Ołtarzu polowym, o godz. 11.00.

 

* 22.09.(sobota) Członkowie AK udadzą się na Dzień wspólnotowy do Dziekanowic w parafii pw. Macierzyństwa Najświętszej Maryi Panny. W ten dzień obchodzona jest również 50 rocznica śmierci Św. Ojca Pio. Program obejmuje Mszę św., prelekcję nt Świętego Ojca PIO, zwiedzanie kościółka Św. Mikołaja i Marii Magdaleny, występ dzieci z pieśniami patriotycznymi i agapę.

 

* 29.09. w parafii Bł. Anieli Salawy odbędzie się spotkanie organizowane przez AK w ramach obchodów 100 lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę. Podczas spotkania prof. Krzysztof Ożóg wygłosi wykład pt.: ” Zmagania Polaków w XIX w. motywowane wiarą w walce o Niepodległość”.

 

* 22.10. I rocznica przyjęcia patronatu św. Jana Pawła II nad Akcją Katolicką w Polsce. W tym dniu uroczystą Mszą św. w Sanktuarium św. Jana Pawła II na Białych Morzach kończą się obchody 40.rocznicy rozpoczęcia Pontyfikatu. Dla członków Akcji Katolickiej jest to szczególny dzień wdzięczności Panu Bogu i św. Janowi Pawłowi II.
Po Mszy św. będzie uroczysty koncert „HABEMUS PAPAM” z udziałem artystów i aktorów scen polskich z Krakowa i Warszawy organizowany przez Akcję Katolicką Archidiecezji Krakowskiej. Jest to nasze święto i członkowie POAK będą uczestniczyć w tym wydarzeniu dziękując Bogu za dar Osoby św. Jana Pawła II i Akcję Katolicką.

 

* Członkowie AK będą uczestniczyć w oprawie liturgicznej mszy św. o godz. 9 00 w pierwszą niedzielę miesiąca 7.10. W przypadku nieobecność ministrantów pierwsze czytanie Elżbieta Sowa, drugie czytanie Halina Klimek, modlitwa wiernych Zofia Fedor, a dary ofiarne poniosą Wanda Sikora i Robert Górecki.

 

Termin następnego spotkanie ustalono na dzień 9.10.br.

 

 

Zofia Fedor
Prezes Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej

0