Title Image

DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

Wspomnienie bł. Anieli Salawy, dziewicy

Uzdrowienie głuchoniemego jest przykładem, jak Boże działanie przemienia człowieka, otwiera go na nowe życie. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy w naszej Ojczyźnie VIII Tydzień Wychowania do którego będziemy wracać przez kolejne dni.

 

Dzisiaj adoracja Najświętszego Sakramentu. Spotkanie scholi z rodzicami po Mszy Św. o godz. 10.30. Zapraszamy także wszystkich pragnących należeć do scholi. Również dzisiaj odpust u księży misjonarzy w parafii bł. Anieli.

 

Zapraszamy do wspólnego różańca we wtorek po Mszy Św. wieczornej. We wtorek kolejny miesiąc modlitwy jubileuszowej za naszą Ojczyznę o godz. 18.00

 

W środę Msza Św. z kazaniem katechizmowym i nowenną do MBNP o godz.18.00.

 

Spotkanie Rady Parafialnej w środę po nowennie (ok. godz. 19.00) na plebani.

 

W piątek będziemy przeżywać święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Zachęcamy, aby w tym dniu uczcić krzyż, znak męki i zwycięstwa Chrystusa. Zapraszamy na 17.00 na wspólną Drogę Krzyżową w kościelnym parku. Na zakończenie Mszy Św. ucałujemy relikwie Krzyża.

 

W sobotę rozpoczyna się triduum przed świętem św. Stanisława Kostki oraz rocznica święceń biskupich JE bpa Jana Zająca.

 

W przyszłą niedzielę przypada Dzień Środków Społecznego Przekazu oraz XXVI Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej.

 

Za tydzień na Mszy Św. o godz. 12.00 będziemy gość siostry Norbertanki, które przybliżą nam postać bł. Bronisławy. Będziemy również świadkami umieszczenia relikwii błogosławionej w relikwiarium.

 

Również w przyszłą niedzielę zapraszamy na Mszę Św. o godz. 18.00 kandydatów do bierzmowania z klasy VII z rodzicami. Po Mszy spotkanie w kościele.

 

W przyszłą niedzielę, jako III miesiąca składka inwestycyjna. Sami widzimy w parku kościelnym na co są potrzebne finanse, za które już dzisiaj dziękujemy.

 

23 września czeka naszą parafię wizytacja ks. bp Jana Szkodonia. To szczególny czas łaski dla naszej wspólnoty. Zachęcamy do modlitwy o dobre owoce tego wydarzenia religijnego.

 

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 13 IX (czwartek) – św. Jan Chryzostom (ok. 349-407), biskup Konstantynopola, jeden z czterech wielkich doktorów Kościoła wschodniego.
  • 15 IX (sobota) – Najświętsza Maryja Panna w Jej tajemnicach bolesnych.

 

Prosimy Pana, aby otwierał naszych solenizantów i jubilatów na przyjęcie obfitych Bożych łask.

W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Zofię Baczyńską oraz śp. Marię Nowak-Łuszcz.

Dobry Jezu a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie.

 

 

< Powrót

 

0