Title Image

DWUDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

Pytania, które Pan Jezus postawił swoim uczniom w drodze pod Cezareą Filipową, są wciąż aktualne: za kogo uważają Mnie ludzie? A za kogo wy Mnie uważacie? Na te pytania każdy musi codziennie  dawać odpowiedź przed Bogiem i przed samym sobą. Łączymy się duchowo z uczestnikami  XXVI Pielgrzymki Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej.

 

Dziś przypada Dzień Środków Społecznego Przekazu. Pamiętajmy w naszych modlitwach o pracownikach mass mediów i starajmy się sięgać po prasę katolicką.

 

Na Mszy Św. o godz. 12.00 będziemy gość siostry Norbertanki, które przybliżą nam postać bł. Bronisławy. Będziemy również świadkami umieszczenia relikwii błogosławionej w relikwiarium.

 

Dzisiejsza Msza Św. o godz. 18.00 jest z udziałem kandydatów do bierzmowania z klasy VII wraz z  rodzicami. Po Mszy spotkanie w kościele. Również po wieczornej Mszy spotkanie wspólnoty „Bliżej Boga” i wszystkich sympatyków.

 

Zapraszamy młodzież i kandydatów do bierzmowania z klasy VII do wspólnej modlitwy w dniu jej patrona, św. Stanisława Kostki, we wtorek na Mszy Świętej o godz. 18.00 i wspólnym różańcu.

 

Dnia 17 września przypada kolejna rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku. Wspominamy wszystkich poległych na Wschodzie, deportowanych i zamęczonych na Syberii i w innych miejscach kaźni. Prosimy miłosiernego Boga o pokój i zgodę między narodami.

 

Dziękujemy za dzisiejszą składkę inwestycyjną. Dziękujemy za wpłaty na konto parafialne i za ofiary złożone przez darczyńców, którzy chcą pozostać anonimowi.

 

Wizytacja kanoniczna naszej parafii przez ks. bp Jana Szkodonia rozpocznie się w piątek w godzinach południowych od spotkania z gronem pedagogicznym i uczniami Szkoły Podstawowej 138. Obrzęd powitania biskupa w progu kościoła nastąpi  o godz. 17.45. Po pokropieniu wiernych odmówimy wspólnie Koronkę po której przedstawiciele parafii przywitają ks. Biskupa. Następnie Msza św. po Mszy spotkanie w kościele: Róż Różańcowych, Akcji Katolickiej, Chóru, Wspólnoty Bliżej Boga i Mężczyzn św. Józefa. O godz. 19.30 spotkanie z Radą Parafialną.

Drugi dzień wizytacji w niedzielę 23.09. Msze św. i słowo ks. Biskupa. Spotykanie dla służby liturgicznej, scholi i Oazy dzieci Bożych po Mszy o godz. 10.30. O godz. 15.00 zapraszamy na cmentarz do modlitwy za zmarłych. Po modlitwach Biskup nawiedzi kilku chorych w rodzinach. Na 18.00 zapraszamy wszystkich kandydatów do bierzmowania z rodzicami. Dokładny program wizytacji zamieszczony jest w gazetce i na stronie internatowej (zobacz plan wizytacji).

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 18 IX (wtorek) – św. Stanisław Kostka (1550-1568), młody polski jezuita, patron polskiej młodzieży.
  • 20 IX (czwartek) – święci Andrzej Kim Tae-gŏn, Paweł Chŏng Ha-sang i Towarzysze, męczennicy Kościoła koreańskiego z lat 1839-1867.
  • 21 IX (piątek) – św. Mateusz (I w.), Apostoł i Ewangelista, świadek Chrystusa w Etiopii.

 

 

Niech Jezus, Mesjasz Pan, błogosławi każdy dzień życia solenizantów i jubilatów tego tygodnia.

 

< Powrót

 

0