Title Image

Wizytacja kanoniczna. Dzień pierwszy.

Wizytacja kanoniczna Biskupa Jana Szkodonia na wzgórzu Mydlnickim w Kościele MBNP w dniach 21 i 23 września 2018r.

 

„Powierz Panu swoja drogę, zaufaj Mu, a On sam będzie działał”. Zawołanie księdza Jana Szkodonia – biskupa pomocniczego Archidiecezji Krakowskiej; Psalm 37

 

W dniu 21 września 2018r. rozpoczęła się wizytacja kanoniczna Biskupa Jana Szkodonia wśród wiernych Kościoła pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Mydlnikach. W tym dniu Biskup spotkał się dziećmi i nauczycielami Szkoły Podstawowej nr 138 w Mydlnikach oraz z przedstawicielami wspólnot religijnych naszej parafii. Na spotkaniach opowiadano o zrealizowanych przedsięwzięciach i planowanych działaniach, dzielono się troskami i nadziejami. Ks Biskup Jan jest również autorem wierszy. Jeden z nich ” Pierwsza zmarszczka” przeczytał osobiście w obecności Pani Dyrektor. Możemy sami wysłuchać.

 

 

 

 

Kulminacyjnym punktem wizytacji była Msza święta o godz. 18.00, podczas której Biskup modlił się za wszystkich parafian i tych obecnych na Mszy jak i nieobecnych; objął nas swoją modlitwą obiecał modlitwę w dniu następnym tj. w sobotę przed obrazem Matki Bożej Częstochowskiej w Częstochowie, którą prowadzić będzie na Jasnej Górze podczas Apelu Jasnogórskiego.

Wizytacja kanoniczna przypomina o koniecznym dążeniu do jedności wiernych Kościoła, o realizacji zadania, do którego wzywa Pan Jezus Chrystus. Zadanie to można osiągnąć jedynie na drodze Miłości, którą jest On sam – Jezus, a sposobem jego realizacji jest zaufanie, o którym mowa na kartach Pisma Świętego, między innymi w Psalmie 37.

 

E.G.

0