Title Image

DWUDZIESTA PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

Pan Jezus przez całe swoje ziemskie życie wiedział, do czego się przygotowuje, że Jego śmierć będzie ceną za zbawienie ludzi. My też wiemy, że aby osiągnąć zbawienie, musimy przejść przez drogę codziennego krzyża naszych cierpień, niepowodzeń, grzechów. Zbawiciel wskazuje nam, że najlepszą postawą życiową jest postawa pełnego zaufania Panu Bogu.

 

Dzisiaj drugi dzień wizytacji kanonicznej. Słowo ks. Biskupa na każdej Mszy św. Spotykanie dla służby liturgicznej, scholi i Oazy dzieci Bożych po Mszy o godz. 10.30. O godz. 15.00 zapraszamy na cmentarz do modlitwy za zmarłych. Od 16.00 ks. Biskup nawiedzi kilku chorych w rodzinach. Na Mszę św. o 18.00 zapraszamy wszystkich kandydatów do bierzmowania z rodzicami. Po Mszy spotkanie i słowa pożegnania ks. Biskupa.

 

Dziękujemy Jego Ekscelencji ks. bp Janowi za obecność wśród nas, modlitwę i głoszone słowo. Życzymy by MB Nieustającej Pomocy wypraszała, potrzebne dla ks. biskupa Boże łaski.

 

We wtorek po mszy wieczornej wspólny różaniec. W środę msza św. z kazaniem katechizmowym i nowenną do MBNP o godz. 18.00.

 

Mężczyźni Świętego Józefa zapraszają na pierwsze spotkanie po wakacjach, w środę 26.09. o godz. 19.15 do salki za chórem. Temat spotkania: „Prawdziwy chrześcijanin”

 

Spotkanie z kandydatami do bierzmowania z kl. VII w czwartek i piątek o godz. 19.00.

 

W ubiegłą niedzielę zostały umieszczone w relikwiarium, przy chrzcielnicy relikwie bł. Bronisławy, z tej okazji siostry Norbertanki zostawiły okolicznościowe obrazki proszę o zabranie ich ze stolików.

 

Dziękujemy za ofiary złożone na kwiaty do kościoła parafianom rejonu ul. Brzezińskiego, ul. Długoszowskiego i Na Nowinach.

 

Bóg zapłać za składkę z III niedzieli miesiąca na modernizację drogi w wysokości  5603 zł.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 27 IX (czwartek) – św. Wincenty à Paulo (1581-1660), francuski kapłan, opiekun ubogich i założyciel Zgromadzenia Księży Misjonarzy.
  • 28 IX – (piątek) św. Wacław (ok. 907-929), książę czeski, propagator chrześcijaństwa, męczennik.
  • 29 IX – (sobota) święci Archaniołowie Michał, Gabriel i Rafał. Ci wielcy Boży posłańcy bronią nas i pouczają. Starajmy się z nimi zaprzyjaźnić.

 

 

Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy,
aby dobry Bóg czuwał nad nimi każdego dnia.

 

 

< Powrót

 

0