DWUDZIESTA SIÓDMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

Wspomnienie Najśw. Maryi Panny Różańcowej

Pan Jezus przypomina nam dzisiaj wartość nierozerwalnego małżeństwa jednej kobiety i jednego mężczyzny. Wymagania Pana Boga w tej dziedzinie są wielkie i chociaż wielu nie potrafi im sprostać, to jednak nie można ich negować. Z Bożą pomocą można przezwyciężyć wiele problemów i osiągnąć szczęście we dwoje.

Trwamy na codziennej modlitwie różańcowej w kościele o godz. 17.30. Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w modlitwie wspólnotowej, zachęcamy do odmawiania różańca w rodzinie lub indywidualnie. Zapraszamy również dzieci z rodzinami do konkursu różańcowego polegającego na własnoręcznym wykonaniu różańca. (materiał dowolny) Wszystkie różańce będą prezentowane w kościele. Termin składania, podpisanych prac do soboty 20 października.

Dzisiaj msza św. o godz. 18.00 z udziałem kandydatów do bierzmowania z klas 8 i gimnazjum, a po mszy świętej zapraszamy na adorację uwielbienia.

We wtorek po mszy św. wieczornej spotkanie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej.

W środę msza św. z kazaniem katechizmowym i nowenną do MBNP o godz. 18.00. Zapraszamy

W czwartek zapraszamy na mszę św. o godz. 18.00  i modlitwy w intencji naszej Ojczyzny z racji 11 dnia miesiąca.

Spotkania kandydatów do bierzmowania z kl. VII w czwartki i piątki o godz. 19.00.

W przyszłą niedzielę po raz 18. będziemy obchodzić Dzień Papieski. Jak co roku przeprowadzona zostanie zbiórka na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, wspierającą uzdolnioną ubogą młodzież.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

• 9 X (wtorek) – bł. Wincenty Kadłubek (ok. 1155-1223), biskup krakowski, późniejszy cysters, autor Kroniki polskiej.
  • 10 X (środa) – bł. Maria Angela Truszkowska (1825-1899), dziewica, założycielka zgromadzenia sióstr felicjanek.
  • 11 X ( czwartek) – św. Jan XXIII (1881-1993), papież, inicjator Soboru Watykańskiego II.
  • 12 X (piątek) – bł. Jan Beyzm (1850-1912), prezbiter, posługacz trędowatych i głosiciel Ewangelii na Madagaskarze.
  • 13 X (sobota) – bł. Honorat Koźmiński (1829-1916), polski kapucyn, założyciel wielu zgromadzeń zakonnych bezhabitowych.

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa.