Title Image

DWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

Wspomnienie św. Kaliksta I, papieża i męczennika oraz wsp. Św. Małgorzaty Marii Alacoque, dziewicy

 

Dzisiaj obchodzimy 18. Dzień Papieski, a we wtorek, 16 października będziemy wspominać 40. rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża. Rozważajmy na nowo nauczanie św. Jana Pawła II. Zachęcamy, abyśmy nadal budowali żywy pomnik papieża Polaka w sercach młodych, zdolnych, ale naszych ubogich rodaków, których edukację możemy wspierać za pośrednictwem Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.

 

Obchody 40-lecia wyboru na Stolicę św. Piotra kard Karola Wojtyły potrwają do 22.10. Nasza parafia zaproszona jest na 18.10 (czwartek) na godz. 8.00 do Sanktuarium św. Jana Pawła II na Białych Morzach. Niech zewnętrznym znakiem świętowania jubileuszu będą wywieszone flagi papieskie i narodowe a w naszym kościelnym parku, na pamiątkę tego wydarzenia zostaną zasadzone 4 drzewa.

 

Dzisiaj także w Dniu Edukacji Narodowej nasze myśli kierujemy w stronę nauczycieli, katechetów i wychowawców. Otoczmy ich naszymi modlitwami.

 

W poniedziałek obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego. Chcemy wspierać naszymi modlitwami rodziców, którzy przeżywają utratę dziecka.

 

W czwartek, w święto św. Łukasza, zapraszamy do modlitwy w intencjach pracowników służby zdrowia.

 

Za tydzień rozpoczynamy Tydzień Misyjny. To również III niedziela miesiąca i składka inwestycyjna.

 

Również za tydzień po mszy św. wieczornej spotkanie wspólnoty Bliżej Boga. Serdecznie zapraszamy! W tym roku będziemy wspólnie pochylać się nad tekstami Pisma Świętego i dzielić doświadczeniem Bożego Słowa. Będzie także czas na refleksje nad aktualnymi wydarzeniami z życia Kościoła.

 

Przypominamy, że codziennie nabożeństwo różańcowe rozpoczynamy o godz. 17.30.

 

Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej modlitwy za zmarłych, możemy już składać na wypominki. Prosimy o czytelne wypisywanie na kartkach imion i nazwisk swoich zmarł. Kartki, w dwóch formatach są na stolikach przy wyjściach z kościoła.

 

W najbliższą niedzielę 21.10. będziemy gościć w naszej parafii wolontariuszy Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego – Młodzi Światu z Krakowa. Misjonarze podzielą się z nami świadectwem pracy na misjach. Po Mszach Św. będzie możliwość nabycia materiałów misyjnych oraz złożenia ofiary, która pomoże wesprzeć seminarium w Moshi, w północno-wschodniej Tanzanii

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 15 X (poniedziałek) – św. Teresa od Jezusa (1515-1582), hiszpańska mistyczka i odnowicielka zakonów karmelitańskich.
  • 16 X (wtorek) – św. Jadwiga Śląska (ok. 1180-1243), niemiecka księżniczka, żona polskiego księcia Henryka Brodatego, jako wdowa została mniszką, patronka Śląska.
  • 17 X (środa) – św. Ignacy Antiocheński (zm. ok. 107), uczeń i następca św. Piotra jako biskup Antiochii, pisarz, męczennik.
  • 18 X (czwartek) – św. Łukasz (I w.), uczeń św. Pawła, autor Ewangelii oraz Dziejów Apostolskich, patron lekarzy i malarzy.
  • 19 X (piątek) – bł. Jerzy Popiełuszko (1947-1984), polski kapłan i męczennik.
  • 20 X (sobota) – św. Jan Kanty (1390-1473), polski kapłan, profesor Akademii Krakowskiej, człowiek żywej wiary i głębokiej pobożności. Główny patron archidiecezji krakowskiej i miasta Krakowa.

 

Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy, aby Chrystus zawsze wskazywał im pewną drogę do zbawienia.

 

 

 

< Powrót

 

0