Title Image

DWUDZIESTA DZIEWIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

Pan Jezus przypomina swoim uczniom, jakie zasady powinny obowiązywać w ich wzajemnych relacjach. Na pierwszym miejscu powinna być zasada służenia jeden drugiemu, to znaczy ciągłe zabieganie o dobro drugiego. Taka postawa życiowa prowadzi do cnoty pokory, a pokora bardzo podoba się Panu Bogu.

 

Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny. Będziemy modlić się w intencjach misji i misjonarzy na całym świecie. Jeszcze wielu ludzi nie słyszało o Ewangelii, czyli o dobrej nowinie o Jezusie – Zbawicielu świata. Gościmy w naszej parafii wolontariuszy Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego – Młodzi Światu z Krakowa. Misjonarze podzielą się z nami świadectwem pracy na misjach. Po Mszach Św. będzie możliwość nabycia materiałów misyjnych oraz złożenia ofiary, która pomoże wesprzeć seminarium w Moshi, w północno-wschodniej Tanzanii.

 

Dzisiaj po mszy św. wieczornej spotkanie wspólnoty Bliżej Boga. Zapraszamy wszystkich chętnych.

 

Jutro, w poniedziałek liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II(1920-2005), jednego z największych papieży naszych czasów. Dziękujemy Bogu za dar pontyfikatu naszego wielkiego rodaka. Z tej okazji, w naszym kościelnym parku zostały nasadzone 4 drzewa.

 

W intencjach misyjnych będziemy modlić się szczególnie podczas nabożeństw różańcowych codziennie o godz. 17.30.

 

We wtorek po mszy św. wieczornej spotkanie biblijne z ks. prof. Romanem Bogaczem. Zapraszamy

 

W środę msza św. z kazaniem katechizmowym i nowenną do MBNP o godz. 18.00.

 

Mężczyźni Świętego Józefa zapraszają na spotkanie w środę 24.10. o godz. 19.15 do salki za chórem. Tematem spotkania jest „Człowiek czynu”

 

Przypominamy, że przyjmujemy wypominki, które pomogą nam w modlitwie za naszych bliskich zmarłych.

 

Na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia zebrano i przekazano 2 tys. złotych. Bóg zapłać za Wasz dar. Dziękujemy również za dzisiejszą składkę inwestycyjną z racji III niedzieli miesiąca.

 

Rada Parafialna zaprasza wszystkich chętnych w wieku 6 – 19 lat do konkursu „Mój polski święty 100-lecia Niepodległości”. Prace powinny odnosić się do jednego wybranego świętego i nawiązywać rysunkowo lub przedstawiać pisemnie jego atrybuty i/lub najważniejsze wydarzenia z życia wybranego świętego. Podpisane pracy zawierające wiek uczestnika powinny zostać złożone do dnia 03. listopada br włącznie w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. Dalsze szczegóły podane są w regulaminie konkursu. (na stronie internetowej i gazetce parafialnej). Zobacz regulamin

Równocześnie Rada Parafialna zaprasza przedstawicieli wspólnot kościelnych o zgłoszenia w celu wspólnej oceny prac i przyznania nagród w dniu 10 listopada br.

 

 

Matce Bożej Różańcowej polecamy solenizantów i jubilatów tego tygodnia.

 

 

 

< Powrót

 

0