Title Image

TRZYDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

Pan Jezus wyjaśnia swoim uczniom, że przykazanie miłości Boga i bliźniego stanowi jedno. Kto to rozumie i stara się wypełniać w swoim życiu, jest na dobrej drodze do królestwa Bożego.

 

Zmianka różańcowa po Mszy Św. o godz. 9.00 i okazja do skorzystania z biblioteki parafialnej. Na Mszy Św. o godz. 18.00 kandydaci do bierzmowania z klas 8 SP i gimnazjum złożą podania do biskupa o udzielenie sakramentu bierzmowania.

 

Dzisiaj o godz. 19.00 w kościele premiera filmu pt. „ALE PIĘKNY KOŚCIÓŁ MACIE”, który wpisuje się w historię naszej Ojczyzny. Cegiełki ze sprzedaży filmu będą przeznaczone na ufundowanie jubileuszowego kielicha do naszej świątyni. Serdecznie zapraszamy.

 

Zapraszamy do udziału we Mszach Św. w tygodniu po których modlimy się za zmarłych polecanych w wypominkach.

 

Za tydzień, w niedzielę, 11 listopada, przypada 100. rocznica odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości po 123 latach niewoli pod zaborami. Obchodzimy Dzień Niepodległości. Do tego wyjątkowego święta narodowego przygotujemy się przez trzy dni wspólnej modlitwy i refleksji, od czwartku do soboty codziennie o godz. 18.00.

 

We wtorek po wieczornym różańcu  spotkanie biblijne z ks. prof. Romanem Bogaczem. Zapraszamy.

 

W czwartek w kościele całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu przeniesiona z I czwartku. Zapraszamy do modlitwy.

 

Msza Św. z udziałem chóru oraz kapeli i scholi dziecięcej oraz harcerzy w intencji Naszej Ojczyzny zostanie odprawiona za tydzień o godz. 10.30. Przed Mszą nastąpi odsłonięcie i poświęcenie pamiątkowej tablicy a po Mszy Św. wszystkich zapraszamy do nasadzenia JUBILEUSZOWEGO DĘBU NIEPODLEGŁOŚCI przy figurze Matki Bożej w kościelnym parku. (Dzieci zapraszamy z łopatkami do pisaku)

 

Wolontariat Salezjański przesłał podziękowania naszej parafii za złożoną ofiarę w niedzielę misyjna w wysokości 3864zł. i 10 euro.

 

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w czwartkowe spotkanie z Świętymi. Szczególnie Pani Beacie oraz rodzicom dzieci Oazy Dzieci Bożych.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 9 XI (piątek) – Najświętszy Zbawiciel oraz św. Jan Chrzciciel i św. Jan Ewangelista w rocznicę poświęcenia bazyliki laterańskiej, której patronują.
  • 10 XI (sobota) – św. Leon Wielki (ok. 400-461), papież, obrońca wiary i obrońca Rzymu przed najazdami barbarzyńców.

 

 

Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy, aby na co dzień doświadczali Bożej miłości.

 

 

W sobotę (3.11) w godzinach porannych zmarł ksiądz infułat Janusz Bielański, wieloletni proboszcz Katedry na Wawelu, kanonik krakowskiej Kapituły Katedralnej. W latach 1974 – 1977 był proboszczem w naszej parafii.

Mszę św. z importą zmarłego śp. Ks. Infułata Janusza Bielańskiego odprawi Ks. Kardynał Stanisław Dziwisz w środę 7 listopada o godz. 16.30 w Katedrze na Wawelu. Uroczystości pogrzebowe ze Mszą św. pod przewodnictwem metropolity krakowskiego Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego odbędą się w Katedrze na Wawelu 8 listopada o godz. 12.00 po czym nastąpi odprowadzenie ciała śp. Ks. Infułata Bielańskiego na cmentarz Salwatorski.

 

Wieczny odpoczynek …

 

 

< Powrót

 

0