Title Image

TRZYDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

Wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa

 

Pan Jezus, chwaląc gest ubogiej wdowy, zachęca nas do większej ufności w Bożą Opatrzność. Wszyscy jesteśmy w ręku Pana Boga i musimy uczyć się na co dzień coraz większego zaufania do Niego.

 

Święto stulecia odzyskania niepodległości naszej Ojczyzny skłania nas do wyrażenia wielkiego dziękczynienia Panu Bogu za Jego opiekę nad Polską i jednocześnie do dalszej wytrwałej modlitwy za Ojczyznę.

 

Dzisiaj o godz. 10.30 zostanie odprawiona Msza św. za Ojczyznę, z udziałem chóru, kapeli i scholi dziecięcej oraz harcerzy. Przed Mszą nastąpi odsłonięcie i poświęcenie pamiątkowej tablicy projektu p. Macieja Kauczyńskiego z Pracowni Sztuki Sakralnej w Krakowie, wykonaną przez Pracownię Brązowniczą p. Stanisława Czajki z Przemyśla a ufundowaną przez naszych parafian – Państwo Zofię
i Józefa Stacherów. Po Mszy Św. zapraszamy do nasadzenia JUBILEUSZOWEGO DĘBU NIEPODLEGŁOŚCI w kościelnym parku.

 

O godz. 12.00 usłyszymy dzwony naszego kościoła parafialnego i odśpiewamy, wspólnie w świątyni Hymn Polski. Niech dźwięk dzwonów i Hymnu połączy serca wszystkich, którzy Polskę uważają za swoją Matkę.

 

W listopadzie, po Mszy św. w tygodniu o godz. 7.00 i 18.00 modlimy się za zmarłych polecanych w wypominkach.

 

We wtorek po Mszy św. wieczornej wspólny różaniec, a różańcu spotkanie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej. W środę Msza św. z kazaniem katechizmowym i nowenną do MBNP o godz. 18.00.

 

Mężczyźni Świętego Józefa zapraszają na spotkanie w środę 14.11. o godz. 19.15 do salki za chórem. Temat spotkania: Podejmowanie moralnych decyzji.

 

16 każdego miesiąca chcemy się modlić przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II oraz pragniemy przybliżać naukę wielkiego papieża, z tej okazji zapraszamy na Mszę św. w  piątek  (16.11) o godz. 18.00.

 

Przedstawiciele Rady Parafialnej rozprowadzają, przed kościołem film pt. „ALE PIĘKNY KOŚCIÓŁ MACIE” o historii naszej miejscowości i budowie kościoła. Cegiełki ze sprzedaży filmu chcemy przeznaczyć na ufundowanie jubileuszowego kielicha do naszej świątyni.

 

Za tydzień III niedziela miesiąca ze składką na inwestycje w parafii. Bóg zapłać pewnemu małżeństwu za złożoną ofiarę na pokrycie kosztów budowy drogi  w parku kościelnym. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić II Światowy Dzień Ubogich, wolontariusze będą zbierać ofiary do puszek  na ten cel. Po wieczornej Mszy spotkanie Wspólnoty Bliżej Boga.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 12 XI (poniedziałek) – św. Jozafat (1580-1623), biskup połocki obrządku wschodniego, zamęczony za wierność unii z Rzymem.
  • 13 XI (wtorek) – święci Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn (zm. 1003), pustelnicy, benedyktyni, pierwsi polscy męczennicy.
  • 17 XI (sobota) – św. Elżbieta Węgierska (1207-1231), księżna, która zostawszy wdową, wyrzekła się bogactw i przyjęła regułę trzeciego zakonu franciszkańskiego, opiekunka ubogich.

 

 

Niech Pan Jezus otacza swoją opieką solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia
a zmarłych z naszych rodzin i parafii obdarzy szczęściem wiecznym.

 

< Powrót

 

0