Title Image

Ku wolności wyswobodził nas Chrystus

W tylu miejscach naszej Ojczyzny i poza jej granicami świętujemy 100 rocznicę odzyskania Niepodległości. Również w naszej parafii, w tej małej naszej Ojczyźnie chcieliśmy wspólnie dziękować Bogu za dar wolności. Ku wolności wyswobodził nas Chrystus, te słowa zaczerpnięte z Listu św. Pawła do Galatów zostały umieszczone na pamiątkowej tablicy, która została zamontowana na jednym z filarów dzwonnicy, a dzwony jakoś kojarzą się z wolnością – dzwony wolności.

 

Z udziałem pocztu sztandarowego Szkoły Podstawowej nr 138, kapeli Józefa Stachery, Chóru „Schola Cantorum Mydlnicensis” scholi „Jutrzenka”, 25. drużyny harcerskiej „Knieja”., Rady Parafialnej, Akcji Katolickiej, służby liturgicznej i wielu wiernych uczestniczyliśmy we Mszy św. w intencji Ojczyzny. Po komunii św. zostały wręczone nagrody uczestnikom konkursu „Mój polski święty 100lecia Niepodległości” organizowanego przez Radę Parafialną.

 

Po błogosławieństwie na zakończenie Mszy św. i pieśni „Boże coś Polskę” udaliśmy się, nową drogą przygotowaną na 100-lecie odzyskania Niepodległości, w gronie rodziców i dzieci, które przyniosły łopatki do piasku na miejsce nasadzenia Jubileuszowego Dębu Niepodległości, który znajduje się w bliskim sąsiedztwie stojącej na cokole figury Matki Bożej. Dziękujemy Wszystkim zaangażowanym i obecnym na uroczystościach jubileuszowych.

 

Ostatnim akordem uroczystości było odśpiewanie, w kościele o godz. 12.00 Hymnu Polski przy dźwiękach dzwonów naszej parafii.

Tu znajdziemy inne zdjęcia z naszej uroczystości https://photos.app.goo.gl/pkQ3kL8soovpDDEJ7

0