Title Image

TRZYDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

Wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy

 

Pan Jezus zapewnia nas, że chociaż niebo i ziemia przeminą, to Jego słowa nie przeminą. Wierzymy we wszystko, co objawił nam Zbawiciel. Mamy Mu ufać aż się wszystko spełni, a wtedy będziemy odpowiednio przygotowani na Jego powtórne przyjście.

 

Dzisiaj przed kościołem wolontariusze przeprowadzają kwestę z okazji 2. Światowego Dnia Ubogich. Bóg zapłać za jej zorganizowanie oraz złożone ofiary. Bóg zapłać za dzisiejszą składkę inwestycyjną, dziękujemy również rejonowi cmentarza za złożoną ofiarę na sprzątanie i kwiaty do kościoła.

 

Wspólnota Bliżej Boga zaprasza na spotkanie po wieczornej Mszy Świętej, w grocie Michała Archanioła, wszystkich sympatyków i chętnych, chcących włączyć się do inicjatyw lub porozmawiać o Bożym Słowie z niedzielnych czytań.

 

Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam pięknie uczcić 100-rocznicę odzyskania Niepodległości.

 

W czwartek, w dniu patronki muzyki kościelnej, św. Cecylii, pamiętamy w modlitwie o tych, którzy muzyką i śpiewem upiększają liturgię w naszym kościele. Polecamy więc Bogu organistę pana Andrzeja Waśko, Chór „Schola Cantorum Mydlincensis” z panią kierowniczką Małgorzatą Jastrzębską, scholę „Jutrzenkę” z panią Alicją Wyżga oraz wszystkich, którzy są zatroskanie o muzykę i śpiew w kościele wśród nich panią Halinę Dudek oraz pana Piotra Wyżgę.  Wszystkim Bóg zapłać.

 

Za tydzień, w ostatnią niedzielę roku liturgicznego, oddamy cześć Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata. Jest to równocześnie patronalne święto Akcji Katolickiej.

 

Płyty z filmem pt. „ALE PIĘKNY KOŚCIÓŁ MACIE” o historii naszej miejscowości i budowie kościoła możemy zakupić w zakrystii i kancelarii. Cegiełki ze sprzedaży przeznaczymy na ufundowanie jubileuszowego kielicha. Promujmy wśród swoich bliskich miejsce w którym przyszło nam żyć.

 

Zachęcamy do wspólnej listopadowej modlitwy z wypominkami za zmarłych w tygodniu po Mszy św. o godz. 7.00 i 18.00

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 20 XI (wtorek) – św. Rafał Kalinowski (1835-1907), polski karmelita, niestrudzony spowiednik.
  • 21 XI (środa) – Najświętsza Maryja Panna w Jej tajemnicy ofiarowania się Panu Bogu.
  • 22 XI (czwartek) – św. Cecylia (III w.), męczennica z czasów pierwszych prześladowań chrześcijan, patronka muzyki i śpiewu.
  • 24 XI (sobota) – święci Andrzeja Dung-Lac i Towarzysze, 117 męczenników wietnamskich, świadków wiary z lat 1745-1862.

 

 

Pamiętamy w naszych modlitwach o solenizantach i jubilatach tego tygodnia.
Zmarłych polecamy Bożemu miłosierdziu

 

< Powrót

 

0