Title Image

JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA

Pan Jezus w godzinie swojej męki przyznaje, że jest Królem. Jego królestwo nie jest z tego świata. Ono przekracza wyobrażenia tego świata, tak samo jak Chrystus przekroczył granice życia i śmierci.

 

Dzisiejsza uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata to ostatnia niedziela roku kościelnego. Za tydzień, I niedziela adwentu, która rozpoczyna nowy Rok Liturgiczny.

 

Dzisiaj, po wszystkich Mszach świętych będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i wspólnie odmówimy Litanię oraz Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Pana Jezusa.

 

Dzisiaj w świętowanie uroczystości Chrystusa Króla włącza się Akcja Katolicka obchodząca swoje święto patronalne.

 

We wtorek po wieczornej Mszy św. różaniec, w środę nowenna do MBNP

 

Mężczyźni Świętego Józefa zapraszają na spotkanie w środę 28.11. o godz. 19.15 do salki za chórem.

 

Do końca listopada zapraszamy codziennie do wspólnej modlitwy z wypominkami za zmarłych po Mszy św. o godz. 7.00 i 18.00.

 

W pierwszą sobotę miesiąca uczcimy Niepokalane Serce Maryi. Na porannej Mszy św. będziemy się modlić za małżeństwa o dar potomstwa i o szczęśliwe rozwiązanie i bł. Boże dla matek i ojców, a o godz. 18.00 Msza św. i wspólny różaniec na wynagrodzenie Niepokalanemu Sercu Maryi.

 

Kapłan odwiedzi chorych w I sobotę od godz. 8.30.

 

Z okazji 2. Światowego Dnia Ubogich wolontariusze zebrali 1.988 zł. Bóg zapłać za Waszą ofiarę.

 

Akcja Katolicka wraz ze Szkołą Podstawową nr 138 zaprasza dzieci z rodzinami do udziału w IV Dzielnicowym Konkursie Szopek Bożonarodzeniowych. Wykonane szopki przynosimy do 16 grudnia (niedziela) do kościoła. Regulamin i więcej szczegółów znajdziemy na stronie internetowej szkoły i naszej parafii oraz w gablotce.

 

Od przyszłej niedzieli będą dostępne świece w ramach akcji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Ofiara za świece minimum 6 złotych. Wszystko co więcej złożymy przeznaczone będzie dla ubogich i potrzebujących w naszej parafii. Również od przyszłej niedzieli będzie możliwość nabycia poświęconych opłatków. Ofiary, które złożymy przy tej okazji przekażemy kościelnym i organiście jako wynagrodzenie za służbę w naszej parafii.

 

Za tydzień o godz. 9.00 zmianka różańcowa i możliwość skorzystania z biblioteki parafialnej a po wieczornej Mszy św. modlitwa uwielbienia Jezusa Eucharystycznego.

 

Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach zaprasza naszą parafię w najbliższy piątek na Mszę św. o godz. 17.00

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

  • 30 XI (piątek) – św. Andrzej (I w.), Apostoł, brat św. Piotra, jeden z najbliższych uczniów Pana Jezusa, szczególnie czczony w Kościele prawosławnym.

 

 

 

Niech Chrystus króluje w sercach solenizantów i jubilatów tego tygodnia

a zmarłych z naszych rodzin i parafii przyjmie do swojego Królestwa

 

 

< Powrót

 

0