Title Image

PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU

Pierwsza Niedziela Adwentu rozpoczyna nowy rok liturgiczny, który w Kościele w Polsce będziemy przeżywać pod hasłem „W mocy Bożego Ducha”. Będziemy zwracać szczególną uwagę na misję chrześcijanina, jaka wypływa z przyjętego bierzmowania i na budowanie i rozwijanie więzi z Kościołem.

 

Po Mszy św. o godz. 9.00 zmianka różańcowa i możliwość skorzystania z biblioteki parafialnej a po wieczornej Mszy św. uwielbienie Jezusa Eucharystycznego.

 

Zapraszamy na Msze św. roratnią w tygodniu o godz. 18.00. Prosimy rodziców z dziećmi o przynoszenie na msze lampionów by wspólnie uczestniczyć w procesji na wejście a jednocześnie uświadomić sobie, że jest to czas czuwania i oczekiwania na Jezusa. (Dla dzieci – serduszka dobrych uczynków)

 

We wtorek 4 grudnia przeżywamy w Kościele Dzień modlitwy w intencji bezrobotnych. Zapraszamy do udziału we Mszy św. oraz do osobistej modlitwy za przyczyną św. Barbary. Po Mszy św. wspólny różaniec.

 

Na progu nowego roku liturgicznego powierzajmy wszystkie sprawy Kościoła, parafii i naszych rodzin opiece Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Nowenna do Matki Bożej w środy o godz. 18.00.

 

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź w tygodniu pół godziny przez Mszą św. i dodatkowo w I czwartek i I piątek od godz. 17.00.

 

W I czwartek zapraszamy do całodziennej adoracji Jezusa Eucharystycznego.

 

Kapłan odwiedzi chorych z komunią św. w I piątek od godz. 8.30.

 

W sobotę 8 grudnia obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. w tym dniu o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Zachęcamy wszystkich wiernych do obrony życia poczętego poprzez Duchową Adopcję Dziecka Poczętego, którą będzie można podjąć podczas każdej Mszy św.

 

Przyszła niedziela to Dzień Modlitwy i Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

 

Akcja Katolicka rozprowadza  świece w ramach akcji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Ofiara za świece minimum 6 złotych. Wszystko co więcej złożymy przeznaczone będzie dla ubogich.

 

Przy głównym wyjściu z kościoła możemy nabyć opłatki. Ofiary, które składamy przy tej okazji przekażemy, jako wynagrodzenie za posługę dla panów kościelnych i pana organisty.

 

Akcja Katolicka wraz ze Szkołą Podstawową nr 138 zaprasza dzieci z rodzinami do udziału w IV Dzielnicowym Konkursie Szopek Bożonarodzeniowych. Wykonane szopki przynosimy do 16 grudnia do kościoła. Regulamin i więcej szczegółów znajdziemy na stronie internetowej szkoły i naszej parafii oraz w gablotce.

 

Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie kościoła i dekorację świąteczną mieszkańcom rejonowi Zakliki oraz  ul. Na Nowinach i Długoszowskiego.

 

Mydlnicka wspólnota „Bliżej Boga” zaprasza chętnych do udziału w akcji „Paczka dla Kombatanta na Kresach”. Zbiórkę paczek w naszej Parafii będziemy prowadzić do 16. grudnia. Trwałe produkty spożywcze składamy przy ołtarzu Miłosiernego Jezusa. Szczegóły poniżej oraz na plakacie

 

W tym tygodniu patronują nam:

  • 3 XII (poniedziałek) – św. Franciszek Ksawery (1506-1552), prezbiter,
  • 4 XII (wtorek) – św. Barbara, dziewica i męczennica,
  • 6 XII (czwartek) – św. Mikołaj, (ok. 270-352), biskup,
  • 7 XII (piątek) – św. Ambroży (ok. 340-397), biskup, Doktor Kościoła.

 

 

Solenizantom i jubilatom w nadchodzących dniach życzymy obfitości Bożych darów.

 

 

Mydlnicka Wspólnota „bliżej Boga”

Zapraszamy chętnych do udziału w akcji „Paczka dla Kombatanta na Kresach”

 

Mydlnicka Wspólnota „bliżej Boga” zachęca do wsparcia akcji Stowarzyszenia ODRA-NIEMEN, które od 2010 roku organizuje ogólnopolską akcję świąteczną w ramach projektu RODACY-BOHATEROM. Dwa razy w roku dla POLSKICH KOMBATANTÓW NA KRESACH, przygotowywane są ze zbiórek darów rzeczowych paczki świąteczne na ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA i na ŚWIĘTA WIELKANOCNE.

 

Zbiórkę paczek w naszej Parafii będziemy prowadzić do dnia 16 grudnia 2018 r.
– później nastąpi ich przekazanie do małopolskiego koordynatora akcji.

 

Poniżej przedstawiamy wykaz artykułów, które mogą wchodzić w skład przygotowywanej paczki świątecznej – jej zwartość zależy tylko i wyłącznie od hojności Darczyńców. Jednocześnie informujemy, że organizatorzy będą przepakowywać produkty celem przygotowania wzorcowej paczki składającej się z n/w produktów:

Cukier 1 kg 3 sztuki
Konserwy mięsne lub rybne – 300g 1 sztuka
Ryż 1kg 1 sztuka
Kasza 400g 2 sztuki
Herbata 100 sztuk 1 sztuka
Herbata 20-50 sztuk 1 sztuka
Herbata sypana/owocowa 1 sztuka
Kakao 100-200g 1 sztuka
Słodki drobiazg (batony, pojedyncze cukierki garść) 2 sztuki
Makaron 700-1000g 2 sztuki
Makaron 250g 1 sztuka
Warzywa w puszce 1 sztuka
Owoce w puszce 1 sztuka
Czekolada 100g 5 sztuk
Olej duży 1 l 1 sztuka
Słodycze – duże i małe opakowania ciastek / cukierków 3 sztuki
Kawa sypana i kawa rozpuszczalna po 250G 2 sztuki
KARTKA ŚW – KONIECZNIE Z ŻYCZENIAMI!!! 2 sztuki minimum

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie: http://www.rodacybohaterom.pl/

< Powrót

 

0