Title Image

Nowi ministranci

Pierwsza niedziela Adwentu to początek nowego Roku Liturgicznego. Czas radosnego oczekiwania na przyjście Jezusa Chrystusa. Dla naszej wspólnoty parafialnej, a szczególnie dla służby liturgicznej to również czas radości, gdyż na Mszy św. o godz. 10.30 zostało włączonych do ich grona czterech nowych ministrantów. Gratulujemy odwagi i zaangażowania w spray Boże. Dziękujemy rodzicom i bliskim i zachęcamy aby pomagać swoim synom – nowym ministrantom do wytrwania, w tym co publicznie przy ołtarzu wypowiadali.

 

Również na Mszy św. cieszyliśmy się wraz z Jubilatami p. Anna i p. Janem, którzy dziękowali Bogu za 60. lat sakramentu małżeństwa. Na pytanie kapłana czy jest jakaś recepta na długie, wspólne życie małżeńskie, jeśli oczywiście Bóg da łaskę długiego życia i zdrowia, p. Jan odpowiedział  potrzebna jest modlitwa, czynienie dobra i bycie dobrym dla innych.

 

Czcigodnym Jubilatom życzymy obfitości Bożych łask i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Życzenia niech płyną również do nowo przyjętych ministrantów. Króluj nam Chryste …

 

0