Title Image

W drodze do Bożego Narodzenia

Magia świat? Czy też wyjątkowy czas ? Czy rodzinami wielkie zakupy nie znające końca ??

 

Wiele ludzi nie zadaje sobie tego typu pytań porostu ŻYJE …ale jak ???

 

Mały wróbel zapytał kotka po co są Święta Bożego Narodzenia po co ?? Komu one są potrzebne ?? Wtedy mały kot odpowiedział znam kogoś kto odpowie Ci na to pytanie.

 

Anioł powiedział wróbelkowi potrzebne są wszystkim ludziom a nawet zwierzętom. Wtedy świat staje się na chwilę lepszy , ludzie zasiadają wspólnie do Wigilijnego stołu ,dzielą się białym opłatkiem niczym śnieg ,czasem pojawia się ludzka łza, która łagodzi spór, Boże naradzenie to czas który na chwilę się zatrzymuje powinniśmy kochać nie tylko w święta ale ZAWSZE .

 

ZAWSZE być OBOK człowieka by przynieść mu radość . Warto wtedy nie tyle robić porządki w domu ale w swoim sercu, które potrzebuje duchowego, inaczej Bożego przewietrzenia .
Warto też nie zapominać o ludziach, którzy czekają na nasze dłonie by dać coś z siebie właśnie czasem samego siebie . Teraz wiesz po co są Święta ….

 

By odnaleźć w sobie CZŁOWIEKA z prawdy, nadziei i MIŁOŚCI by odszukać Radość z Narodzenia samego Boga by odnaleźć jego ścieżkę i jego ślad .

 

By przytulic ,by zapłakać i przebaczyć by nie pytać dlaczego ??? ….
Ale kochać mimo wszystko …
By w życiu nie iść samemu ale dać siebie …
Tego uczą Święta uczą BYĆ
BY NIE PĘDZIĆA ZATRZYMAĆ SIĘ
BY SPOJRZEĆ W LUSTRO i zobaczyć CZŁOWIEKA

 

Bo pośród świec blasku za oknem może i głodny spragniony zmarznięty ,pośród ludzkiej gonitwy za prezentami czeka …Chrystus
Przyjmij go dziś i nie zwlekaj bo Bóg stał się Człowiekiem

Ewa K.

Przedstawiciele Parafialnego Odział Akcji Katolickiej przy pakowaniu paczek i życzeń dla samotnych i chorych parafian.

0