Title Image

TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU

Trzecia niedziela Adwentu to niedziela radości – gaudete. Zbliża się bowiem czas wypełnienia obietnicy, nadejścia Zbawiciela. Stąd nietypowy, różowy kolor szat liturgicznych.

 

Dzisiaj 16-stego dnia miesiąca, na Mszach Św. modlimy się  przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II.

 

Po wieczornej Mszy Świętej spotkanie wspólnoty „Bliżej Boga”. Bóg zapłać za dzisiejszą  składkę inwestycyjną.

 

Od dzisiejszego dnia (16.12.) rozpoczynamy nowennę do Dzieciątka Jezu.

 

Zapraszamy do udział we Mszach Św. wotywnych o NMP, sprawowanych codziennie o godz. 18.00.

 

Spowiedź święta w naszym kościele codziennie pół godziny przed Mszą Św. Parafialna spowiedź w czwartek (20.12) od 7.30 do 9.00 i od 16.30 do 20.00 z przerwą na Mszę roratnią.

 

We wtorek podczas rorat harcerze przekażą nam światełko z groty Narodzenia Jezusa w Betlejem.

 

Do chorych udamy się w sobotę od godz. 8.30. Prosimy o zapisanie chorych w zakrystii, których nie odwiedzamy co miesiąc.

 

Możemy jeszcze zakupić  świece Caritas w ramach akcji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom oraz opłatki na wieczerzę wigilijną.

 

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w akcję  „Paczka dla Kombatanta na Kresach”. Złożone produkty zostaną przekazane do małopolskiego koordynatora akcji.

 

Dziś mija termin składania prac w ramach IV Dzielnicowego Konkurs Szopek Bożenarodzeniowych. Od jutra (17.12) do soboty istnieje możliwość głosowania na nagrodę publiczności przez Internet na parafialnym Facebooku. Za tydzień po Mszy Św. o godz. 10.30 ogłoszenie wyników i rozdanie nagród.

 

Za tydzień na Mszy Św. z udziałem dzieci poświęcenie figurek dzieciątka Jezus do domowej szopki. Zachęcamy do przyniesienia figurek.

 

Bóg zapałać za ofiarę na dekorację świąteczną mieszkańcom II rej. ul. Balickiej, rej. Podkamycza i II rej. ul. Kurozwęckiego.  Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

 

 

Serdeczną pamięcią otaczamy wszystkich solenizantów i jubilatów rozpoczętego tygodnia.
Niech radość w Panu będzie Waszym udziałem.

 

< Powrót

 

0