Title Image

TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU

Ostatnia niedziela Adwentu kieruje nasz wzrok w stronę Maryi Panny, w której życiu wypełnia się obietnica Pana Boga, złożona praojcom w wierze. Przeżywajmy nadchodzące święta z głęboką nadzieją na nowe Boże narodzenie w naszych sercach i w naszej parafialnej wspólnocie.

 

Dzisiaj na Mszy Św. o godz. 10.30 poświęcenie figurek dzieciątka Jezus do domowej szopki oraz ogłoszenie wyników IV Dzielnicowego Konkurs Szopek Bożenarodzeniowych.

 

Zapraszamy do udziału w ostatnich roratach jutro o godz. 7.00

 

Przy ołtarzu relikwii Krzyża znajduje się Betlejemskie Światło Pokoju, przyniesione przez harcerzy z Groty Narodzenia w Betlejem. Niech ten ogień radości i jedności zapłonie także w naszych domach.

 

Zasiadając jutro do wigilijnej wieczerzy, pamiętajmy nie tylko o licznych świątecznych tradycjach, ale nade wszystko o wspólnej modlitwie, odczytaniu fragmentu Ewangelii oraz śpiewie kolęd.

 

Liturgiczny obchód pamiątki narodzenia Chrystusa rozpoczniemy od Pasterki, czyli Mszy Św. sprawowanej o północy. Składka z Pasterki na Fundusz Obrony Życia SOS

 

Msze Święte w uroczystość Bożego Narodzenia oraz w drugi dzień świąt według porządku niedzielnego.

 

Chór „Schola Cantorum Mydlnicensis” ubogaci liturgię w II dzień świąt na Mszy Św. o godz. 10.30

 

Składka z św. Szczepana przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski JPII w Krakowie. Suma odpustowa w parafii św. Szczepana o godz. 11.00.

 

W czwartek, w święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty, tradycyjnie pobłogosławimy wino.

 

W piątek, w święto Młodzianów, męczenników z Betlejem, pragniemy modlić się w intencji dzieci nienarodzonych i niemowląt. Błogosławieństwo dzieci na Mszy Świętej o godz. 7.00 i 18.00.

 

W przyszłą niedzielę, w święto Świętej Rodziny, zapraszamy małżonków, aby odnowili przyrzeczenia małżeńskie.

 

Bóg zapałać Parafialnemu Oddziałowi Akcji Katolickiej za rozprowadzenie wigilijnych świec „Caritas” i przygotowanie paczek dla potrzebujących oraz życzeń dla chorych.

 

Bóg zapałać za ofiarę na dekorację świąteczną mieszkańcom rej. ul. Brzezińskiego, ul.Balickiej-Godlewskiego, I rej. ul. Balickiej i ul. Hemara. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej

 

Od czwartku 27 grudnia w naszej parafii rozpoczną się odwiedziny duszpasterskie, zwane kolędą. Pragniemy odwiedzić naszych Parafian, z Bożym błogosławieństwem. Będzie to przede wszystkim wizyta duszpasterska i wydarzenie religijne podczas którego zapraszamy domowników do wspólnej modlitwy. Plan kolędy …

 

W tym tygodniu patronujĄ nam:

  • 26 XII (środa) – św. Szczepan (I w.), diakon Kościoła w Jerozolimie i pierwszy męczennik chrześcijański,
  • 27 XII (czwartek) – św. Jan, Apostoł i Ewangelista, jedyny z grona Dwunastu, który nie poniósł śmierci męczeńskiej i do końca długiego życia świadczył o Chrystusie,
  • 28 XII (piątek) – święci Młodziankowie, dzieci okrutnie zamordowane z rozkazu Heroda, pragnącego zabić narodzonego Jezusa.

 

Drogim solenizantom i jubilatom życzymy pokoju serca i wszelkiego błogosławieństwa.

 

< Powrót

 

0