NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO

Wspomnienie św. Hilarego, biskupa i doktora Kościoła

Obchodzone dzisiaj święto Chrztu Pańskiego przypomina nam o własnym chrzcie, poprzez który Pan Bóg ogłosił nas swoimi przybranymi dziećmi i umocnił darem Ducha Świętego.

Niedzielą Chrztu Pańskiego kończy się liturgiczny obchód Bożego Narodzenia. Zgodnie z tradycją czas świątecznych dekoracji i śpiewania kolęd przedłużamy do święta Ofiarowania Pańskiego, (MB Gromnicznej) 2.02.

Przez cały styczeń w tygodniu, z wyjątkiem soboty niedzieli Msza Św. wieczorna jest o godz. 16.00

We wtorek po mszy wspólny różaniec, w środę  Msza Św. z kazaniem katechizmowym i nowenną do MBNP o godz. 16.00 w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia.

W środę wypadnie 16-stego dnia miesiąca, na Mszach Świętych będziemy się modlić przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II.

W czwartek 17 stycznia rozpoczynają się XXXIV Światowe Dni Młodzieży w Panamie, odbywające się pod hasłem „Oto Ja, służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa twego!”. W duchu łączności z młodzieżą całego świata módlmy się o gotowość przyjęcia słowa Bożego i podjęcia różnych darów powołania przez młode pokolenie uczniów Chrystusa.

W najbliższy piątek rozpoczynamy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.

Dziękujemy Kierownictwu  Domu Kultury Mydlniki, ks. Wojciechowi i pani katechetce Magdalenie oraz małym i większym aktorom i wszystkim zaangażowanym  w przygotowanie jasełek  i Orszaku Trzech Króli.

Serdecznie zapraszamy za tydzień po wieczornej Mszy Świętej na spotkanie wspólnoty Bliżej Boga. Również za tydzień z racji III niedzieli miesiąca składka inwestycyjna. Bóg zapłać.

Kolędnicy Misyjni zebrali w naszej parafii dla dzieci w Rwandzie i Burundi 850 zł. Bóg zapłać!

Plan kolędy na najbliższe dni:

• Poniedziałek 14 stycznia 17:00 – ul. Łupaszki blok 7
  • Wtorek 15 stycznia godz. 17:00 – ul. Łupaszki blok 9
  • Środa 16 stycznia godz. 17:00 – Łupaszki blok 11 i 13
  • Czwartek 17 stycznia 17:00 – Łupaszki blok 15 i 17
  • Piątek 18 stycznia godz. 17:00 – ul.  Wapiennik blok 18D
  • Sobota 19 stycznia 9:00 – ul. Hemara
  • Niedziela 20 stycznia 14:00 – ul. Wierzyńskiego domy od nr 5 do nr 16

W tym tygodniu patronują nam:

• 17 I (czwartek) – św. Antoni (1195-1231), opat, egipski pustelnik,
  • 19 I (sobota) – św. Józef Sebastian Pelczar (1842-1924), biskup przemyski, założyciel Zgromadzenia Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego.

W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty śp. Tadeusza Garusa oraz śp. Agnieszkę Solawę w poniedziałek Msza Św. pogrzebowa za śp. Grzegorza Pirowskiego o godz. 12.00 poprzedzona wspólną modlitwą różańcową. Dobry Jezu a nasz Panie …

Wszystkim, którzy obchodzą w zbliżających się dniach imieniny i urodziny,
życzymy wszelkiego błogosławieństwa i opieki świętych patronów.