Title Image

CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

Św. Błażeja, biskupa i męczennika

 

Pierwsza niedziela miesiąca gromadzi nas wokół Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Zapraszamy na modlitwę adoracyjną po Mszy Świętej.

 

Dzisiaj w liturgiczne wspomnienie świętego Błażeja poświęcenie jabłek i modlitwa w intencji osób z chorobami gardła.

 

Po Mszy o godz. 9.00 zmianka różańcowa i możliwość skorzystania z biblioteki parafialnej a o godz. 18.00 Uwielbienie Jezusa Eucharystycznego.

 

We wtorek, we wspomnienie św. Agaty, po Mszy Świętej pobłogosławimy chleb, sól i wodę. Po wieczornej Mszy wspólny różaniec. Zapraszamy

 

Msza Św. z kazaniem katechizmowym i nowenną do M.B Niestającej Pomocy w środę o godz.18.00.

 

Mężczyźni Świętego Józefa zapraszają na spotkanie w środę, o godz. 20.30 do salki za chórem. Temat spotkania: „Odpowiedzialność”

 

W I czwartek miesiąca, w naszym kościele całodzienna adoracja Najśw. Sakramentu. Zapraszamy do modlitwy.

 

W przyszły poniedziałek 11 lutego obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Uprzejmie prosimy o pomoc w zorganizowaniu uczestnictwa we Mszy Świętej z udzieleniem sakramentu chorych wszystkim, którzy nie mogą na co dzień być obecni w kościele. Specjalna Msza Święta w intencji chorych i cierpiących zostanie odprawiona w naszym kościele o godz. 11.00. Pół godziny wcześniej możliwość skorzystania ze spowiedzi świętej.

 

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

 

 

W tym tygodniu patronują nam:

  • 5 II (wtorek) – św. Agata (ok. 235-251), dziewica i męczennica z Katanii na Sycylii, patronka kobiet karmiących i w chorobach piersi. Od wieków również wzywano ją jako patronkę i orędowniczkę podczas burzy, w niebezpieczeństwie pożaru, trzęsienia ziemi, wybuchu wulkanu, a także huraganowych wiatrów i sztormu.
  • 6 II (środa) – św. Paweł Miki (1565-1597) i 25 Towarzyszy, pierwsi męczennicy na Dalekim Wschodzie, ukrzyżowani w Nagasaki w Japonii.

 

Wszechmogący, wieczny Boże, Ty stworzyłeś cały świat. Z miłości zesłałeś nam swojego Syna, Jezusa Chrystusa, narodzonego z Maryi Dziewicy, aby leczył nasze choroby duszy i ciała. Dając świadectwo wiary, święty Błażej, chwalebny biskup, zdobył palmę męczeństwa. Ty, Panie, udzieliłeś mu łaski leczenia chorób gardła. Prosimy Cię, spraw, aby wszyscy wierzący za wstawiennictwem świętego Błażeja zostali uwolnieni od chorób gardła i wszelkiego innego niebezpieczeństwa i zawsze mogli Tobie składać dziękczynienie. Przez Chrystusa, Pana naszego.

 

 

 

Solenizantom i jubilatom życzymy daru głębokiej wiary i ludzkiej życzliwości.

 

< Powrót

 

0