PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

Wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy

Jutro, we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Msza Święta w intencji chorych i cierpiących zostanie odprawiona o godz. 11.00. Zatroszczmy się, aby mogli w niej uczestniczyć wszyscy, którzy pragną swoje trudy zjednoczyć z krzyżem Chrystusa i przyjąć sakrament namaszczenia. Od 10.30 możliwość spowiedzi.

Przypominamy, że w sakramencie chorych wzywamy pomocy Pana Boga, aby nas umocnił duchowo i fizycznie. Udziela się go nie tylko osobom w niebezpieczeństwie śmierci, ale chorym, a także osobom w podeszłym wieku.

We wtorek po Mszy Świętej wieczornej wspólny różaniec i spotkanie Parafialnego Oddziału A.K.

Msza Św. z kazaniem katechizmowym i nowenną do M.B Niestającej Pomocy w środę o godz.18.00. W piątek po Mszy Św. koronka do Bożego Miłosierdzia.

W czwartek, 14 lutego w liturgii będziemy obchodzić święto Świętych św. Cyryla, mnicha i Metodego, biskupa, patronów Europy. W tym roku mija 1150 lat od śmierci św. Cyryla. Po Mszy wieczornej, przy kapliczce świętych apostołów Słowian wspólna modlitwa w intencji narodów Europy. Zapraszamy. W tym dniu pamiętajmy również o wstawiennictwie św. Walentego i módlmy się w intencji narzeczonych i małżonków.

W sobotę, 16 dnia miesiąca pamiętajmy o przesłaniu, modlitwie i orędownictwie św. Jana Pawła II.

W przyszłą niedzielę rozpoczęcie nabożeństwa 40-godzinnego, które potrwa przez trzy kolejne niedziele. Po Mszy Św. o godz. 12.00 wystawienie Najśw. Sakramentu i adoracja do wieczornej Mszy Świętej.

Proponujemy następujący porządek adoracji:

• od godz. 13:00 mieszkańcy ul. Hemara, ul. Kurozwęckiego i ul. Dolińskiego;
  • od godz. 14:00 mieszkańcy ul. Balickiej (od Domu Kultury w stronę lotniska numery parzyste i nieparzyste),
    Brzezińskiego, ul. Krzyżowa, Kamienna oraz nasi parafianie z Balic, Rząski i Szczyglic;
  • od godz.15:00 mieszkańcy ul. Balickiej (od Domu Kultury w stronę centrum, numery parzyste i nieparzyste)
    Ardom i ul. Zakliki;
  • od godz. 16:00 mieszkańcy ul. Wierzyńskiego ul. Darowskiego i ul. Wapiennik;
  • od godz. 17:00 mieszkańcy ul. Myczkowskiego, ul. Łupaszki, ul. Godlewskiego, ul. Gradowej, ul. Na Nowinach i ul. Długoszowskiego.

Znajdźmy czas na osobiste spotkanie z Jezusem Eucharystycznym, przepraszając i prosząc o dobre przeżywanie każdego dnia naszego życia chrześcijańskiego.

Za tydzień trzecia niedziela miesiąca ze składką inwestycyjną za którą już dziś dziękujemy.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą znajdziemy na regale przy głównym wyjściu z kościoła.

Wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje urodziny i imieniny,
otaczamy serdeczną pamięcią i modlitwą.