Wielkopostna niedziela misyjna

W naszej parafii, na Mszach Świętych 10 marca będziemy przeżywać „Wielkopostną Niedzielę Misyjną”. Siostra Anna, którą będziemy gość tak pisze do nas:

Przyjaciele misji karmelitańskich to grupa ludzi współpracująca w realizacji dzieł apostolskich podejmowanych przez misjonarzy w Afryce i w Polsce. Swoje wyjazdy na parafie łączą z akcją adopcji kleryków karmelitańskich studiujących w Burundi i Rwandzie. Moja posługa związana jest z opowiedzeniem krótko o misjach w Karmelu i na czym polega duchowa adopcja kleryka, daję przykład św. Teresy od Dzieciątka Jezus – duchowej matki misjonarzy i Patronki Misji.

Dwie wolontariuszki pełnią służbę pod namiotami. Można tam nabyć kawę i herbatę z Afryki którą przywożą nasi Ojcowie, książki miody syropy, różańce, krzyżyki wykonane przez Afrykańczyków obrazy i obrazki wykonane z drzewa bananowego przez s. Karmelitanki Bose. Wszystkie ofiary przeznaczone są na adopcję kleryka.