Title Image

ÓSMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

3 marca 2019
ÓSMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

Dzisiaj po Mszy Św. o godz. 12.00 do godz. 18.00 możliwość dłuższej adoracja Najświętszego sakramentu z racji nabożeństwa 40-godzinnego. Zapraszamy

 

Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień modlitw o trzeźwość narodu i wyzwolenie z innych nałogów. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca adoracja Najśw. Sakramentu.

 

W naszej archidiecezji rozpoczyna się okres spowiedzi i Komunii wielkanocnej który trwa do uroczystości Trójcy Przenajświętszej (16.06)

 

Po Mszy Św. o godz. 9.00 zmiana tajemnic Żywego Różańca oraz możliwość skorzystania z biblioteki parafialnej.

 

W poniedziałek święto św. Kazimierza Królewicza (1458-1484), głównego patrona Litwy oraz patrona Archidiecezji Krakowskiej. We wtorek, po Mszy Św. wieczornej wspólny różaniec.

 

Dnia 6 marca rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Msze Święte w Środę Popielcową z obrzędem pospania głów popiołem o godz. 7.00, 9.00, 18.00 (z Nowenną do MBNP) i godz. 20.00. Przypominamy, że wierni między 18. a 60. rokiem życia, oprócz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, są zobowiązani do zachowania postu ścisłego, który pozwala na jednorazowy posiłek do syta oraz na dwa skromne posiłki w ciągu dnia.

 

Rozpoczynając dni modlitwy o ducha pokuty prośmy w osobistej modlitwie o błogosławione owoce wielkopostnej przemiany w naszym życiu osobistym, rodzinnym, parafialnym i narodowym.

 

W tygodniu będziemy przeżywać I czwartek miesiąca zapraszamy do adoracji Najśw. Sakramentu trwającej od godz. 7.30 do 18.00.

 

Dnia 8 marca obchodzimy Dzień Kobiet. Zapraszamy do modlitwy w intencji wszystkich kobiet.

 

Od piątku rozpoczynamy nabożeństwa Drogi krzyżowej. Do rozważania wydarzeń z ostatnich godzin Chrystusa zapraszamy o godz. 17.15 i 20.00 oraz w niedzielę o godz. 16.00

 

W przyszłą, pierwszą niedzielę Wielkiego Postu rozpoczniemy odprawianie Gorzkich żali. Nabożeństwa z kazaniem pasyjnym będę sprawowane o godz. 17.00.

 

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej oraz do przekazania 1% podatku na cele Caritas Archidiecezji Krakowskiej.

 

W ramach jałmużny wielkopostnej zapraszamy do pomocy Dzieciom z Domu dziecka, z Alei Pod Kopcem, z Podgórza. Na stolikach znajdują się listy oczekiwanych artykułów. Można wybrać coś z listy i zakupione rzeczy przynieść przed ołtarz Miłosierdzia do 17 marca.
Na stolikach dostępna jest „Zdrapka wielkopostna” – pomoc w przeżywaniu czasu wielkiego postu- zasadniczo skierowana dla młodzieży i dorosłych.

 

Za tydzień będziemy gościć przyjaciół misji karmelitańskich. Będzie okazja zakupić coś ze sklepiku misyjnego i złożyć ofiarę na adopcję kleryków studiujących w Burundi i Rwandzie.

 

Wszystkim jubilatom, solenizantom i paniom z okazji ich święta składamy serdeczne życzenia.

 

< Powrót

 

0