Konkurs wiedzy liturgicznej

Dnia 2 marca 2019 roku, w sobotę, w Wyższym Seminarium Duchownym Archidiecezji Krakowskiej, miał miejsce finał szóstej edycji KONKURSU WIEDZY LITURGICZNEJ, dla uczniów szkół średnich oraz uczniów szkół podstawowych z oddziałami gimnazjalnymi. W konkursie uczestniczyli pasjonaci liturgii z sześciu różnych diecezji z całej Polski, prawie 300 osób, z czego 130 brało udział w finale.

Gratulujemy uczniom ze Szkoły Podstawowej nr 138, którzy dostali się do finału. Oto oni: Antoni Prącik, Jakub Tomasiewicz, Mikołaj Wójtowicz. W przygotowanie się do udziału w finale włożyli bardzo dużo wysiłku. Poświęcili wiele godzin dodatkowej pracy, aby opanować wiedzę o Mszy świętej, modlitwach zawartych w Mszale, czy strukturze roku liturgicznego. Na rozwiązanie finałowego testu uczniowie mieli 60 minut. Zadania wymagały nie tylko wiedzy, ale przede wszystkim zastosowania jej do rozwiązania konkretnych problemów, czy też zrozumienia tekstu.

W sposób szczególny gratulujemy uczniowi ANTONIEMU PRĄCIKOWI, który został wyróżniony i nagrodzony!!!

Katechetka Magdaleny Szymczak

Więcej na: https://diecezja.pl/aktualnosci/final-vi-konkursu-wiedzy-liturgicznej/