Title Image

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

10 marca 2019
PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

Rozpoczęty okres postu jest dla nas czasem duchowego wysiłku i zmagania. Niech u progu Wielkiego Postu towarzyszy nam duch pokuty i pragnienie przemiany serc, o co w tych dniach modlimy się z całym Kościołem.

 

Dzisiaj gościmy s. Annę i wolontariuszy – przyjaciół misji karmelitańskich. Przy tej okazji możemy wesprzeć dzieło misyjne i zakupić coś ze sklepiku misyjnego i złożyć ofiarę na adopcję kleryków studiujących w Burundi i Rwandzie.

 

Dzisiaj rozpoczynamy nowennę dni przed uroczystością św. Józefa, która przygotuje nas duchowo do zawierzenia naszej parafii i każdego z nas temu wielkiemu patronowi Kościoła.

 

Zapraszamy na nabożeństwa Drogi krzyżowej w piątki o godz.17.15 i 20.00 i w niedzielę o godz. 16.00, lub odprawione indywidualnie w parku kościelnym. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 17.00.

 

We wtorek po Mszy wieczornej wspólny różaniec i spotkanie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej w środę zapraszamy na Mszę Św. z nowenną do MBNP a w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia.

 

W środę 13 marca przypada 6. rocznica wyboru papieża Franciszka. Posługę Ojca Świętego otoczymy naszą modlitwą podczas Mszy Świętej.

 

W sobotę 16 dnia miesiąca, na Mszach Św.  modlimy się przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II

 

Za tydzień przypada niedziela Ad gentes – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami.

 

W ramach jałmużny wielkopostnej zapraszamy do pomocy Dzieciom z Domu dziecka, z Alei Pod Kopcem, z Podgórza. Na stolikach znajdują się listy oczekiwanych artykułów. Można wybrać coś z listy i zakupione rzeczy przynieść przed ołtarz Miłosierdzia do przyszłej niedzieli.

 

Mężczyźni Świętego Józefa zapraszają na spotkanie w piątek 15.03 o godz. 19.15 do „salki za chórem”. Tematem spotkania będzie „Wyrażanie emocji”.

 

Za tydzień III niedziela miesiąca ze składką inwestycyjną. Bóg zapłać ze wszelkie duchowe i materialne wspieranie naszej parafii. Składka z dzisiejszej niedzieli min. na Centrum JP II. Bóg zapłać

 

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Na progu Wielkiego Postu szczególnie polecamy Gościa Niedzielnego i Niedzielę.

 

 

Dostojnych jubilatów i drogich solenizantów otaczamy serdeczną pamięcią
i zawierzamy opiece świętych patronów.

 

< Powrót

 

0