Title Image

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

17 marca 2019
DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

Wydarzenia z Góry Przemienienia są zapowiedzią ostatecznego objawienia chwały Chrystusa.

 

Dzisiejsza niedziela Ad Gentes to Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Uczyńmy osobisty, duchowy wysiłek, wspierając dzieło głoszenia Ewangelii aż po krańce ziemi.

 

Po wieczornej Mszy Świętej spotkanie wspólnoty Bliżej Boga.

 

Przypominamy wiernym czwarte przykazanie kościelne, które w okresie Wielkiego Postu znajduje swoje najgłębsze wypełnienie: „Zachowywać nakazane posty i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a w czasie Wielkiego Postu powstrzymywać się od udziału w zabawach”.

 

We wtorek po Mszy wieczornej wspólny różaniec i spotkanie biblijne z ks. prof. Romanem Bogaczem. W środę zapraszamy na Mszę Św. z nowenną do MBNP a w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia.

 

Droga krzyżowa w piątek o godz. 17.15 i 20.00 dodatkowo w niedzielę o godz. 16.00 oraz Gorzkie żale w niedzielę o godz. 17.00. Przypominamy, że za każdorazowe pobożne odprawienie Drogi krzyżowej oraz za udział w Gorzkich żalach i po spełnieniu zwyczajnych warunków można uzyskać łaskę odpustu.

 

Tegoroczne rekolekcje wielkopostne rozpoczną się w IV niedzielę Wielkiego Postu (31.03).

 

We wtorek 19 marca przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, patrona Kościoła. Na Mszach  Świętych o godz. 7.00 i 18.00 zawierzymy naszą parafię i parafian opiece św. Józefa. Do tego wydarzenia przygotowuje nas od 10 marca nowenna dni.

 

Zapisy na wyjazd na spotkanie młodych na Lednicy trwają do Wielkanocy (w zakrystii lub u ks. Wojciecha).  Zapraszamy przede wszystkim kandydatów do bierzmowania.

 

Dziękujemy za włączenie się w jałmużnę wielkopostną dla dzieci z Domu Dziecka, z Alei Pod Kopcem, z Podgórza.

 

Bóg zapłać za dzisiejszą składkę inwestycyjną z racji III niedzieli miesiąca. Dziękujemy mieszkańcom Os. „Ardom” z ul. Balickiej za przekazaną ofiarę w wysokości 2.760 zł. na potrzeby kościoła.

 

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej

 

Niech Boże błogosławieństwo i życzliwość najbliższych towarzyszą
solenizantom i jubilatom nowego tygodnia.

 

< Powrót

 

0