Title Image

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

24 marca 2019
  TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

Odpowiadając za wezwanie Chrystusa: „Nawracajcie się, bliskie jest królestwo niebieskie”, w przyszłą niedzielę rozpoczniemy parafialne rekolekcje wielkopostne. Szczegółowy plan nauk i nabożeństw rekolekcyjnych wywieszony jest w gablocie oraz na stronie internatowej i gazetce.  Temat tegorocznych rekolekcji brzmi „W Jego ranach jest nasze zdrowie”. Nauki wygłosi dla nas ks. prof. Roman Bogacz.

 

W poniedziałek 25 marca przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego i ogłoszony w Kościele Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Zachęcamy wszystkich wiernych do obrony życia poczętego poprzez duchową adopcję. Uroczyste podjęcie dzieła modlitwy za nienarodzonych odbędzie się podczas Mszy Świętej o godz. 7.00, 9.00 i 18.00.

 

We wtorek po Mszy wieczornej wspólny różaniec. W środę Msza Święta z Nowenną do Matki Bożej Niestającej Pomocy o godz. 18.00. Po nowennie spotkanie Rady Parafialnej na plebani.

 

Mężczyźni Świętego Józefa zapraszają na spotkanie w piątek 29.03 o godz. 19.15 do salki za chórem. Tematem spotkania będzie „Gniew mężczyzny”.

 

Zapraszamy do udziału w wielkopostnych nabożeństwach: Drogi krzyżowej w piątki o godz. 17.15 i 20.00 i w niedzielę o 16.00 oraz Gorzkich żali w niedzielę o godz. 17.00.

 

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która pomoże nam owocnie przeżywać czas Wielkiego Postu.

 

W parafii Św. Jana Kantego na Widoku rozpoczęły się zapisy uczestników tegorocznej Ekstremalnej Drogi Krzyżowej.

Ekstremalna Droga Krzyżowa – 5 kwietnia – P. Św. Jana Kantego

Rozpoczęły się zapisy uczestników tegorocznej Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Spośród 150 tras wyznaczonych na terenie województwa małopolskiego dwie rozpoczną się w Parafii Św. Jana Kantego przy ul Jabłonkowskiej 18. 

EDK rusza 5 kwietnia br., czyli  w pierwszy piątek miesiąca i wtedy o godzinie 19.30 odprawimy Mszę św. w Kaplicy MB Miłosierdzia (w kościele dolnym) dla uczestników tras: karminowej, św. Charbela, która poprowadzi do Klasztoru ss. Norbertanek w Imbramowicach i niebieskiej, św. Jana Kantego, wytyczonej do sanktuarium Pasyjno-Maryjnego OO. Bernardynów w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Szczegóły dotyczące zapisów na wskazane trasy, serdecznie zapraszamy na stronę www.edk.org.pl -> zakładka Trasy

 

Z listu skierowanego przez Arcybiskupa Marka Jedraszewskiego do proboszczów: „Przez ostanie trzy lata w kilku kościołach Krakowa była organizowana tzw. „Doba dla Pana”, w czasie której trwała adoracja Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie, a wierni mogli przystępować do Sakramentu Pokuty. W tym roku pragnę, aby ten szczególny czas kontemplowania Bożego miłosierdzia był zorganizowany – na miarę możliwości – w każdej parafii w piątek wieczorem (29 marca) przed IV niedzielą Wielkiego Postu”. W odpowiedzi na te słowa zapraszamy w piątek na godz. 18.00 na Mszę św. z koronką do Bożego Miłosierdzia. Po Mszy osobista adoracja Krzyża. O godz. 20.00 Droga krzyżowa z udziałem kandydatów do bierzmowania a po nabożeństwie do 22.00 Adoracja Najśw. Sakramentu i możliwość skorzystania ze spowiedzi.

 

XIV Parafialny Konkurs Palm Wielkanocnych w Dzielnicy VI odbędzie się 14 kwietnia. Zapraszamy. Konkurs palm 2019

 

W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Stanisława Babiarza. Wieczny odpoczynek…

 

  

Jubilatom i solenizantom nadchodzących dni życzymy błogosławionych owoców wielkopostnej przemiany i wszelkich potrzebnych łask.

 

 

< Powrót

0