Rekolekcje dla Akcji Katolickiej

Rekolekcje wielkopostne dla Akcji Katolickiej Archidiecezji Krakowskiej

W dniach 29-30 marca 2019r. w Domu Rekolekcyjnym Episkopatu Polski „Księżówka” w Zakopanem odbyły się doroczne rekolekcje dla członków Akcji Katolickiej Archidiecezji Krakowskiej, w których uczestniczyło czterech członków naszego Parafialnego Oddziału. Tematem rozważań było hasło:„Święty Jan Paweł II posłuszny Duchowi Świętemu”. Prowadzący te dni skupienia Ks. Biskup Jan Szkodoń i Ks. dr Marek Wrężel w konferencjach i homiliach skupiali się na rozważaniach modlitwy Pańskiej „Ojcze Nasz”. Ksiądz Biskup stwierdził, że modlitwa Ojcze Nasz  i 8 błogosławieństw to streszczenie Nowego Testamentu, stąd zrozumienie modlitwy, której nauczył nas sam Pan Jezus jest kluczowe w życiu chrześcijanina. W rozważaniach poszczególnych wezwań tej modlitwy odnajdujemy życie św. Jana Pawła II, z którego nieustannie czerpiemy wzór dla własnych zmagań. Być posłusznym Duchowi Świętemu, tak jak św. Jan Paweł II, to w głębi serca dążyć do spełnienia w naszej codzienności wezwań Modlitwy Pańskiej.

Podczas warsztatów pochylaliśmy się nad tekstami Świętego Jana Pawła II, których treści zawierały rozważania o Bogu Ojcu. Codziennie uczestniczyliśmy w modlitwie porannej, Mszach Św., konferencjach, adorowaliśmy Najświętszy Sakrament i odprawiliśmy Drogę Krzyżową, podczas której rozważania prowadzone były w oparciu o teksty z Psalmów. Słoneczna zakopiańska pogoda sprzyjała pogłębionym refleksjom nad Słowem Bożym a serdeczność gospodarzy skłoniła nas do stwierdzenia „dobrze nam tu było”.

Krystyna Piotrowska i Zofia Fedor