Title Image

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

7 kwietnia 2019
   PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

Kojące spojrzenie Chrystusa i słowa przebaczenia, których doświadczyła kobieta cudzołożna, odkrywają przed nami najgłębszy sens Wielkiego Postu. Pan Bóg pragnie nam przebaczyć i darować nowe życie w Jezusie Chrystusie.

 

Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca z adoracją Najśw. Sakramentu.  Zmianka tajemnic Żywego Różańca po Mszy Świętej o godz. 9.00
i możliwość skorzystania z biblioteki parafialnej a po wieczornej Mszy Świętej modlitewne uwielbienie Jezusa Eucharystycznego.

 

Nabożeństwo Gorzkich żali z kazaniem pasyjnym dziś i w przyszłą niedzielę o godz. 17.00.

 

Mękę Chrystusa rozważamy podczas nabożeństwa Drogi krzyżowej w piątek o godz. 17.15 i 20.00 oraz w niedzielę o godz. 16.00.

 

Spowiedź w naszym kościele w tygodniu, pół godziny przed Mszą Świętą.

 

We wtorek po wspólnym różańcu spotkanie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej, w środę Msza Św. z nowenną do MBNP o godz. 18.00 w piątek koronka do Miłosierdzia Bożego.

 

Przeżyliśmy czas świętych rekolekcji wielkopostnych. Dziękujemy tym, którzy usłyszeli zaproszenie i w miarę swoich możliwości w nich uczestniczyli. Kazania z rekolekcji są umieszczone na stronie.

 

W miniony czwartek ks. bp Jan Szkodoń  udzielił sakramentu bierzmowania pięćdziesięciu sześciu   chrześcijanom. Dziękujemy rodzicom i młodzieży za dar, którym jest krzyż do adoracji wielkopiątkowej.

 

W piątek o godz. 21. 00 Msza Święta na rozpoczęcie Ekstremalnej Drogi Krzyżowej z Mydlnik do Czernej. Zapraszamy do udziału. Zapisy na stronie EDK www.edk.org.pl.

 

Świąteczne odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w sobotę od godz. 8.30. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii.

 

Bóg zapłać za ofiarę na dekorację i  kwiaty do Bożego grobu mieszkańcom rej. Podkamycze. Dziękujemy pewnej rodzinie z sąsiedztwa za nasadzenie kilku drzewek oraz kwitnących krzewów w kościelnym parku.

 

Za tydzień obchodzimy niedzielę Męki Pańskiej, zwaną Niedzielą Palmową. Podczas wszystkich Mszy Świętych dokonamy błogosławieństwa palm.  Uroczyste poświęcenie palm, tradycyjnie przy bramie przed Mszą Św. o godz. 10.30 i procesja do kościoła z udziałem dzieci. Po Mszy Św. ogłoszenie wyników i rozdanie nagród w XIV Parafialnym Konkursie na najwyższą  Palmę Wielkanocną w Dzielnicy VI. Warunki konkursu umieszczone są na plakatach.

 

 

Solenizantom i jubilatom składamy życzenia obfitych Bożych darów.

 

< Powrót

0