Sakrament bierzmowania

I czwartek miesiąca, tradycyjnie całodzienna adoracja Najświętszego sakramentu. Dzisiaj był ważny dzień dla młodych z klas VIII Szkoły Podstawowej nr 138 i klas III Gimnazjum ich rodziców i bliskich – sakrament bierzmowania. Wierni zebrani w kościele w oczekiwaniu na początek uroczystości a przed plebanią ksiądz proboszcz parafii z ks. Dziekanem oraz z proboszczami min. z parafii św. Jacka i św. Antoniego z Rząski w oczekiwaniu na ks. biskupa inni kapłani już w kościele. Wspólny różaniec w oczekiwaniu na przybycie ks. biskupa. Do tej uroczystości młodzi przygotowywali się bezpośrednio przez udział w rekolekcjach wielkopostnych. Ks. biskup bierzmował 56 młodych chrześcijan, poświęcił również krzyż adoracyjny na Wielki Piątek – dar rodziców i bierzmowanych. Młodzieży bierzmowanej życzymy pięknego życia chrześcijańskiego i odważnego świadectwa wiary w swoich środowiskach. Na czas egzaminów życzymy światła Ducha Świętego. Szczęść Boże.