Title Image

NIEDZIELA PALMOWA, CZYLI MĘKI PAŃSKIEJ

14 kwietnia 2019
   NIEDZIELA PALMOWA, CZYLI MĘKI PAŃSKIEJ
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

Niedziela Palmowa rozpoczyna uroczysty obchód Wielkiego Tygodnia. Jego punktem kulminacyjnym będzie Święte Triduum Paschalne upamiętniające wydarzenia od Ostatniej Wieczerzy po chwalebny dzień zmartwychwstania Pańskiego.

 

Na każdej Mszy Św. poświęcenie palm a uroczyste poświęcenie z procesją o godz. 10.30. Po Mszy św. ogłoszenie wyników XIV parafialnego konkursu palm wielkanocnych i rozdanie nagród ufundowanych przez Radę Dzielnicy numer VI. Bóg zapłać Akcji Katolickiej za zorganizowanie i przeprowadzenie konkursu.

 

Ostatnie nabożeństwo Gorzkich żali dziś o godz. 17.00, poprzedzone Drogą krzyżową o godz. 16.00.

 

Sakrament pokuty do Wielkiej Środy rano pół godziny przed mszą i popołudniu od 17.00.

W Wielki Czwartek w Bazylice Miłosierdzia Bożego  ks. arcybiskup Marek Jędraszewski wraz z kapłanami podczas uroczystej Mszy Krzyżma o godz. 10.00 dokona poświęcenia oleju do sprawowania sakramentów świętych: chrztu, bierzmowania, święceń kapłańskich i oleju do namaszczenia chorych.

 

Święte Triduum Paschalne rozpoczniemy sprawowaniem pamiątki Ostatniej Wieczerzy – uroczysta Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do kaplicy adoracji, zwanej Ciemnicą. Wieczorna modlitwa potrwa do godz. 22.00. Ciąg dalszy Adoracji w Wielki Piątek od godz. 8.00 Zobacz plan obchodów.

 

Nabożeństwo Drogi krzyżowej z nowenną przed świętem Miłosierdzia Bożego w Wielki Piątek zostanie odprawione o godz. 15.00. W piątkowy wieczór o godz. 18.00 będziemy sprawowali liturgię Męki Pańskiej. Zachęcamy do uczczenia Zbawiciela poprzez wysłuchanie opisu Męki Pańskiej oraz adorację Krzyża św., za którą można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Po Komunii św. w uroczystej procesji przeniesiemy Najświętszy Sakrament do grobu Pańskiego. Adoracja Pana Jezusa przez całą noc poszczególnymi grupami i rejonami wg planu. O godz. 24.00 trzy części Gorzkich żali. W Wielki Piątek zachowujemy post ścisły, czyli całkowite wstrzymanie się od potraw mięsnych i spożycie tylko trzech posiłków w ciągu całego dnia, w tym jeden do syta.

 

Wielka Sobota to czas modlitwy i wyciszenia przy grobie Chrystusa. Zapraszamy do chwil rodzinnej adoracji Najświętszego Sakramentu i oddania czci Krzyżowi św. Tradycyjnie zachowujemy w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Błogosławieństwo pokarmów od godz. 9.00, co godzinę do 14.00.

 

Liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o godz. 19.00. Po obrzędach poświęcenia ognia, wysłuchaniu orędzia paschalnego i bogatej liturgii słowa odnowimy przyrzeczenia chrzcielne. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec. Na zakończenie uroczystości – procesja rezurekcyjna. Wszystkich parafian zachęcamy do licznego i aktywnego udziału. Triduum Paschalne trwa do niedzielnych nieszporów (godz. 17.30)

 

W tym tygodniu dzieci i młodzież przekażą życzenia i wielkanocne upominki od całej wspólnoty parafialnej starszym i chorym. Zapraszamy młodych do pomocy w praktykowaniu uczynków miłosierdzia.

 

Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu składane do skarbonki w kościele oraz mieszkańcom rej. Centrum i ul. Darowskiego, ul. Hemara, ul. Brzezińskiego, I rej. ul. Kurozwęckiego, II rej. ul. Balickiej oraz rej. ul. Godlewskiego i ul. Balickiej.  

 

W uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego oraz w Poniedziałek Wielkanocny Msze Święte według porządku niedzielnego.

 

 

Wszystkim parafianom i gościom  życzymy głębokich przeżyć nadchodzących dni Wielkiego Tygodnia
i wszelkich potrzebnych darów.

 

< Powrót

1