Title Image

NIEDZIELA WIELKANOCNA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

21 kwietnia 2019
   NIEDZIELA WIELKANOCNA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

Błogosławiona radość pustego grobu staje się dzisiaj naszym udziałem. Przez okres Wielkiego Postu, rekolekcje, udział w nabożeństwach pasyjnych i sakrament pokuty przygotowaliśmy serca na spotkanie ze Zmartwychwstałym. Niech Chrystusowe zwycięstwo nad grzechem i śmiercią napełni nasze serca nową nadzieją. Wielkanocna radość niech zagości w naszych domach, pośród krewnych, przyjaciół i znajomych. Niech umacnia zwłaszcza dotkniętych cierpieniem, chorobą, wszelką ludzką krzywdą i zranionych grzechem. Życzymy sobie wzajemnie błogosławionych i szczęśliwych Świąt Wielkanocnych.

 

Jutro, w Poniedziałek Wielkanocny, Msze Święte będą sprawowane w porządku niedzielnym. Składka z drugiego dnia świąt na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.

 

Codziennie, od Wielkiego Piątku odmawiamy Nowennę do Miłosierdzia Bożego, w tygodniu po Mszy św. wieczornej a dziś i jutro po Mszy św. o godz. 9.00. W następną niedzielę, Niedzielę Miłosierdzia Bożego, po każdej Mszy Świętej we wspólnej modlitwie koronką będziemy wypraszać miłosierdzie dla nas i całego świata.

 

Dzisiaj o godz. 17.30 nieszporami zakończymy Święte Triduum Paschalne. Zapraszamy.

 

 

Chrystus zmartwychwstał! Alleluja

Prawdziwie zmartwychwstał! Alleluja

 

 

 

< Powrót

2