Title Image

DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCY CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

28 kwietnia 2019
   DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCY CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 

Z racji święta Miłosierdzia Bożego po każdej Mszy Św. odmówimy koronkę, w której będziemy wypraszać miłosierdzie dla nas i całego świata.

 

Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele w Polsce Tydzień Miłosierdzia. Włączmy się w jego obchody przez osobistą modlitwę oraz pomoc dla najbardziej potrzebujących.

 

Od 29.04 (poniedziałek)  rozpoczyna się nowenna przed uroczystością św. Stanisława, biskupa i męczennika. Do modlitwy w katedrze na Wawelu są zaproszone parafie, które w roku poprzednim przeżywały wizytację kanoniczną biskupa. Parafie naszego dekanatu zostały zaproszone na 30 kwietnia (wtorek) na godz. 17.30.

 

We wtorek obchodzimy liturgiczną uroczystość św. Wojciecha, głównego patrona Polski. Po mszy wieczornej pierwsze nabożeństwo majowe ku czci NMP z procesją. Od środy majowe nabożeństwa przez cały miesiąc o godz. 17.30. Zachęcamy do śpiewu litanii także przy kapliczkach na terenie parafii i w domach. 

 

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek z całodzienną adoracją Najświętszego Sakramentu przy ołtarzu Miłosierdzia. Na prośbę osób starszych i matek z małymi dziećmi będą również otwarte główne drzwi kościoła by ułatwić wejście do świątyni. Spowiedź święta w I czwartek i piątek od godz. 17.00.

 

Dnia 2 maja obchodzimy w Polsce Dzień Flagi Narodowej, a nazajutrz wspominamy rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Niech te dni staną się dla nas okazją do okazania uczuć patriotycznych i eksponowania barw narodowych.

 

W piątek 3 maja przypada uroczystość NMP Królowej Polski. Porządek Mszy św. niedzielny. Ponieważ jest to uroczystość, w najbliższy piątek nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

W I sobotę na porannej mszy będziemy się modlić za małżeństwa o dar potomstwa, o szczęśliwe rozwiązanie dla matek w stanie błogosławionym i za dzieło duchowej adopcji a o godz. 18.00 modlitwa wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy i fatimski różaniec. Zapraszamy.

 

Chorych z posługą sakramentalną kapłani odwiedzą tylko w I sobotę od godz. 8.30.

 

Za tydzień po Mszy Świętej o godz. 9.00 zmiana tajemnic Żywego Różańca oraz możliwość skorzystania z biblioteki parafialnej a po wieczornej Mszy Świętej Uwielbienie Jezusa Eucharystycznego.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 29 kwietnia (poniedziałek) – św. Katarzyna Sieneńska (1347-1380), dziewica, Doktor Kościoła, patron Europy,
  • 30 kwietnia (wtorek) – św. Wojciech (956-997), biskup, męczennik, benedyktyn, misjonarz Prusów, główny patron Polski,
  • 01 maja (środa) – św. Józef, rzemieślnik, patron ludzi pracy,
  • 02 maja (czwartek) – św. Atanazy (296-373), biskup Aleksandrii, Doktor Kościoła, obrońca dogmatów wiary,
  • 03 maja (piątek) – Najświętsza Maryja Panna, Królowa Polski,
  • 04 maja (sobota) – św. Florian (ok. 250-304), Rzymianin, męczennik, patron strażaków.

 

 

Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu urodziny i imieniny składamy serdeczne życzenia.

 

< Powrót

2