Title Image

CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY

12 maja 2019
   CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Dzisiejsza niedziela jest szczególną okazją do modlitwy o dobrych pasterzy – gorliwych i świętych kapłanów oraz o powołania do życia konsekrowanego.

Dzisiaj procesja św. Stanisława BM z Wawelu na Skałkę o godz. 8.30. Na Mszy Św. o 10.30 odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych dzieci pierwszokomunijnych a na Mszy Św. o godz. 12.00 rocznica I Komunii św.

13 maja kolejna rocznica Objawień Matki Bożej w Fatimie oraz zamachu na papieża Jana Pawła II.

Codziennie o godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwa majowe. We wtorek po Mszy Św. o godz. 18.00 wspólny różaniec i spotkanie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej w środę nowenna do MBNP w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia. 

16 dnia miesiąca zapraszamy do uczczenia św. Jana Pawła II.

W tym roku do pełnego udziału w Najświętszej Eucharystii przystąpi 31 dzieci. Uroczystość I Komunii św. odbędzie się w przyszłą niedzielę na Mszy Św. o godz. 12.00. Dzieci odbędą swoją pierwszą spowiedź w sobotę o godz. 8.00 do 9.00. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z sakramentu pokuty przed tym wyjątkowym wydarzeniem także rodziców i rodziców chrzestnych w tygodniu pół godziny przed Mszą Świętą.

Spotkanie wspólnoty Bliżej Boga w niedzielę po wieczornej Mszy Świętej w Oratorium św. Michała.

W parku kościelnym możemy zauważyć sześć nowych ławek zakupionych przez parafię. Może ktoś ma pragnienie ufundować kolejną ławkę – zostawiamy ten temat do namysłu. 

Za tydzień trzecia niedziela miesiąca ze składką inwestycyjną za którą już dzisiaj składamy podziękowania.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 14 V (wtorek) – św. Maciej (I w.), uczeń Pana Jezusa, wybrany do grona Apostołów, męczennik,
  • 15 V (środa) – bł. Zofia Czeska, zakonnica,
  • 16 V (czwartek) – św. Andrzej Bobola (1591-1657), polski jezuita, misjonarz wśród prawosławnych, zamęczony przez kozaków, patron Polski.

W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności, pochodzącego z naszej parafii śp. Jacka Sikorę, którego Msza pogrzebowa odbędzie się jutro (poniedziałek) o godz. 12.00. Wspólny różaniec o godz. 11.30. Wieczny odpoczynek…

Solenizantów i jubilatów zawierzamy opiece Chrystusa Dobrego Pasterza.

 

< Powrót

4