Title Image

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

9 czerwca 2019
   ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

Dzisiejsza uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy okres Wielkanocy. Przypominamy jednocześnie, że czas Komunii św. wielkanocnej tradycyjnie jest liczony od Środy Popielcowej do uroczystości Trójcy Przenajświętszej, czyli do przyszłej niedzieli. Zachęcamy tych, którzy z różnych powodów w tym czasie jeszcze nie wypełnili trzeciego przykazania kościelnego, aby skorzystali z sakramentu pokuty i zjednoczyli się z Chrystusem w Eucharystii.

 

Wszystkich czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa zapraszamy do modlitwy podczas nabożeństw czerwcowych codziennie o godz. 17.30.

 

W poniedziałek obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła.

 

We wtorek po Mszy Św. wieczornej wspólny różaniec. Po różańcu spotkanie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej.  

 

W środę po nowennie zapraszamy na plebanię Radę Parafialną w celu omówienia Uroczystości Bożego Ciała i odpustu parafialnego.

 

W czwartek 13 czerwca obchodzimy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech udział w Mszy Świętej będzie okazją do modlitwy za kapłanów, o nowych kapłanów oraz duchowym przygotowaniem do uroczystości Bożego Ciała.

 

Mężczyźni świętego Józefa zapraszają na spotkanie w piątek 14 czerwca o godz. 19.15 do salki za chórem. Tematem spotkania będzie „Czujność” W zakrystii można zapisać się na pielgrzymkę mężczyzn na Jasną Górę, na „Oblężenie Jasnej Góry”.

 

W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Trójcy Świętej. Jest to również 16 dzień miesiąca z modlitwą wstawienniczą  św. Jana Pawła II. Będzie to także trzecia niedziela miesiąca ze składką inwestycyjną za którą składamy Bóg zapłać.

 

Zarząd Fundacji AGAPE Pomocy Osobom Niepełnosprawnym im. Hanny Chrzanowskiej w Krakowie składa serdeczne podziękowanie za umożliwienie przeprowadzenia zbiórki pieniężnej. Parafianom dziękujemy za wielką hojność. Podczas zbiórki zebrano 4555,39 zł. Dziękujemy także za przelewy na konto Fundacji. Zapewniamy o pamięci w modlitwie za wszystkich Ofiarodawców.

 

Dzisiaj przed kościołem wolontariusze komitetu „Stop Pedofilii” zbierają podpisy pod projektem ustawy, która ma na celu ochronę dzieci przed demoralizującą edukacją seksualną w szkołach. W celu złożenia ważnego podpisu potrzebny jest numer PESEL.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 10 VI (poniedziałek) – Najświętsza Maryja Panna, Matka Kościoła,
  • 11 VI (wtorek)św. Barnaba (I w.), uczeń Pana Jezusa, towarzysz wypraw misyjnych św. Pawła, nazywany apostołem,
  • 12 VI (środa) – błogosławieni męczennicy Piotr Dańkowski prezbiter i Towarzysze
  • 13 VI (czwartek)św. Antoni z Padwy, prezbiter i doktor Kościoła
  • 14 VI (piątek)bł. Michał Kozal (1893-1943), wychowawca kleryków, biskup pomocniczy gnieźnieński, męczennik II wojny światowej.

 

 

 

Matce Kościoła polecamy wszystkich solenizantów i jubilatów nowego tygodnia.

 

 

 

< Powrót

7