Title Image

NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

16 czerwca 2019
   NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

W czwartek Kościół obchodzi uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Z wdzięcznością za obecność Chrystusa pod postaciami chleba i wina wyruszymy w procesji eucharystycznej ulicami naszej parafii po Mszy Świętej o godz. 10.30. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w procesję wszystkich parafian. Przygotujmy ołtarze, udekorujmy nasze domy, mieszkania, a przede wszystkim otwórzmy Panu Jezusowi nasze serca, aby mogło je opromienić Jego błogosławieństwo. Po procesji, ok. godz. 12.30 zostanie odprawiona Msza Święta.

O przygotowanie ołtarzy na procesję prosimy parafian następujących rejonów: ul. Hemara, ul. Kurozwęckiego, rej. Cmentarza oraz ul. Brzezińskiego – ołtarza I (przy kaplicy św. Cyryla i Metodego).  Mieszkańcy ul. Wierzyńskiego, Myczkowskiego, Łupaszki i Rząski – ołtarza II (przy skrzyżowaniu ul. Wierzyńskiego i ul. Myczkowskiego). Mieszkańcy ul. Zakliki, Dolińskiego, rej. Centrum i ul. Darowskiego oraz
I rej. ul. Balickiej – ołtarza III (przy zbiegu ul. Balickiej i ul. Zakliki). Mieszkańcy ul. Na Nowinach, Długoszowskiego, Godlewskiego, II rej. ul. Balickiej oraz rej. Podkamycze – ołtarza IV (w parku przy figurze Matki Bożej).

W poniedziałek (17.06.) wypada 18. rocznica poświecenia naszego kościoła przez ks. kard. F. Macharskiego.

Oktawę Bożego Ciała z procesją eucharystyczną wokół kościoła będziemy celebrować od piątku
o godz. 17.30.

W tygodniu skorzystajmy ze spowiedzi świętej, aby w przyszłą niedzielę zyskać odpustu ku czci MB Nieustającej Pomocy. Przypominamy o porządku Mszy Św. w niedzielę odpustową: 7.30, 9.00 11.00 suma, którą odprawi  srebrny jubilat ks. Władysław Zapotoczny, proboszcz  parafii Wszystkich Świętych w Kacwinie. Serdecznie prosimy o zorganizowanie liturgicznej oprawy odpustu. Bardzo mile widziane stroje krakowskie dzieci, młodzieży i starszych.  Po procesji eucharystycznej Akcja Katolicka i Rada Parafialna serdecznie zapraszają Parafian i gości na agapę – w parku przykościelnym. Spotkanie przy kawie, herbacie z pysznym ciastkiem i kapelą Pana Józefa Stachery oraz atrakcjami sportowymi dla dzieci. W związku z tym tradycyjnie prosimy o przygotowanie ciast przez parafian i dostarczenie ich w sobotę po Mszy wieczornej lub w niedzielę do godz.10.30. W niedzielę odpustową od godz. 10.00 nie będzie dostępny wjazd samochodami do parku . Przepraszamy za utrudnienia. Również w przyszłą niedzielę Dzień Ojca. Podczas odpustu będzie także możliwość zakupienia, po atrakcyjnych cenach książek z wydawnictwa św. Stanisława.

Bóg zapłać za dzisiejszą, inwestycyjną składkę z okazji III niedzieli miesiąca. Dziękujemy również panu Zbigniewowi Klimkowi za ufundowanie dwóch nowych ławek do parku.

W środę o godz. 8.00 Msza Św. na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszamy

Mężczyźni świętego Józefa zapraszają na pielgrzymkę mężczyzn na Jasną Górę, na „Oblężenie Jasnej Góry” która odbędzie się w przyszłą sobotę 22 czerwca.
Jest możliwość wspólnego wyjazdu samochodem czy też dołączenia się do autokaru. Zapisy w zakrystii

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 17 VI (poniedziałek) – św. Albert Chmielowski (1845-1916), zakonnik, uczestnik powstania styczniowego, malarz, opiekun biednych i bezdomnych,
  • 21 VI (piątek) – św. Alojzy Gonzaga (1568-1591), zrezygnował z kariery i bogactwa, zmarł jako kleryk jezuicki opiekujący się chorymi podczas zarazy w Rzymie.

Jubilatom i solenizantom nowego tygodnia niech obficie błogosławi Bóg w Trójcy Jedyny.

 

 

 

< Powrót

13