Title Image

XII NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

23 czerwca 2019
   DWUNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Dzisiaj nasza parafia przeżywa uroczystość odpustową ku czci MB Nieustającej Pomocy. Sumę o godz. 11.00 odprawi srebrny jubilat  ks. Władysław Zapotoczny – proboszcz parafii Wszystkich Świętych w Kacwinie. W uroczystościach będą również uczestniczyć: chór „Schola Cantorum Mydlnicensis” oraz kapela z Bronowic.

Po procesji eucharystycznej, z racji święta parafii zapraszamy wszystkich uczestników liturgii, w imieniu Akcji Katolickiej i Rady Parafialnej na agapę – parking za kościołem. Zapraszamy również na kiermasz książek wyd. św. Stanisława 

Do piątku, w ramach oktawy Bożego Ciała trwamy w uwielbieniu Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie o godz. 17.30 procesja eucharystyczna wokół kościoła a o 18.00 Msza Święta.

Bieżący tydzień obfituje w uroczystości liturgiczne. Jutro przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela.

We wtorek na Mszy Św. o godz. 18.00 rozpoczniemy nowennę miesięcy przed peregrynacją w naszej parafii figury Św. Michała z Gargano, która będzie miała miejsce od 22 do 25 marca przyszłego roku.

W czwartek liturgiczne wspomnienie MB Nieustającej Pomocy. Msze Św. o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Na zakończenie oktawy Bożego Ciała poświęcenie wianków.  

W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z inicjatywy św. Jana Pawła II jest to Światowy Dzień Modlitwy o Uświęcenie Kapłanów. Wszystkich, a zwłaszcza posługujących w naszej parafii księży polecamy modlitwom parafian. Z racji uroczystości nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Po procesji zapraszamy dzieci na coś słodkiego.

Z kolei w sobotę obchodzimy uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze Św. o godz. 7.00, 9.00 i 18.00.

Z okazji przypadającego dzisiaj Dnia Ojca składamy serdeczne życzenia i zawierzamy ojców opiece św. Józefa.

Mężczyźni świętego Józefa zapraszają na ostatnie przed wakacjami spotkanie w piątek 28.06 o godz. 19.15 do salki za chórem. Tematem spotkania będzie „Ryzyko i konsekwencje”

Trwają zapisy na 39. Pieszą Pielgrzymkę Krakowską pod hasłem „ W Mocy Bożego Ducha” Więcej informacji w zakrystii. Zapraszamy.

Składamy serdeczne podziękowania za udział w liturgii i procesji Bożego Ciała, za przygotowanie ołtarzy, niesienie sztandarów, chorągwi,  feretronów, udekorowanie domów i trasy procesji. Dziękujemy rodzicom i dzieciom pierwszokomunijnym, dziewczynkom za sypanie kwiatów i chłopcom za dzwonienie. Dziękujemy młodzieży i starszym, szczególnie tym, którzy ubrani byli w tradycyjne stroje regionalne. Dziękujemy: organistom, różom różańcowym, służbie liturgicznej ołtarza, szafarzom Eucharystii, kościelnym, asyście do baldachimu. Dziękujemy za zabezpieczenie trasy procesji służbom mundurowym: policji, straży miejskiej, za pomoc panom z Akcji Katolickiej i Rady Parafialnej. Bóg zapłać wszystkim za wspólne wyznanie wiary w Jezus Eucharystycznego.

Solenizantów i jubilatów tygodnia otaczamy serdeczną myślą i darem modlitwy.

 

 

 

 

< Powrót

18